دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

آموزش دانلود استوری یا استتوس واتس اپ به کمک اپلیکیشن Saver for whatsapp

یکی از ویژگی جالب شرکت ها برای اینکه از رقبا عقب نمانند این است که در اعتماد به نفس کامل، از یک دیگر تقلید می کنند. واتس اپ هم وقتی متوجه شد که یک شبکه تقریبا بی ربط به آن، مثل اینستاگرام، قابلیت استوری را از اسنپ چت وام گرفته و با آن محبوبیتش دو چندان شده، تصمیم گرفت این قابلیت را با نامی دیگر مثل استتوس ارائه دهد. در مقاله ای که پیش از این نوشتیم، به شما یاد دادیم که چگونه استوری یا استتوس در واتس اپ را فعال کنید؟

اما بعضی اوقات دوست داریم که استوری های کاربران را دانلود کنیم که به طور طبیعی و مرسوم راهی برای این موضوع وجود ندارد مگر از ترفند امروز ما استفاده کنید.

دانلود استوری های واتس اپ تنها با یک نرم افزار ویژه به نام Saver for whatsapp امکان پذیر است. با Saver for whatsapp می توانید، استوری مخاطبین خود را مدیریت و هر کدام را که دوست دارید، دانلود کید. این برنامه را می توانید به کمک لینک زیر دانلود کنید.

برای دانلود Saver for whatsapp کلیک کنید.

لینک بالا از پلی استور کپی شده است که البته راه هایی برای دانلود این برنامه برای ایرانی ها نیز وجود دارد اما می توانید جهت سادگی کار، عنوان این نرم افزار را در مارکت ها وطنی سرچ کنید و در صورتی که ارائه شده باشد، آن را دانلود و نصب کنید.

قبل از اینکه این برنامه روی گوشی تان نصب شود مطمئن باشید که واتس اپ روی گوشی تان فعال است چرا که برای کار کردن با این برنامه به فعال بودن واتس اپ نیاز است و این برنامه به عنوان جایگزین واتس اپ به شمار نمی آید.

زمانی که نرم افزار نصب شد، آن را اجرا کنید تا کلیه استوری هایی که کاربران و مخاطبین شما طی ۲۴ ساعت قبل ارائه داده اند را مشاهده کنید. به کمک Saver for whatsapp می توانید هر کدام از این استوری ها را که می خواهید در گالری تان ذخیره کنید .

زمانی که برای اولین بار استفاده از نرم افزار، با آن مواجه می شوید، به دلیل برخی پیکربندی ها، تمام استوری ها را یکباره مشاهده نمی کنید پس کمی تامل کنید تا برنامه به خوبی لود شود. من مجبور شدم این برنامه را چند بار باز و بسته کنم پس شما هم اگر استوری های دوستان خود را نمی بینید همین کار را چند بار تکرار کنید تا بالاخره همه استوری ها لود شوند.

عکسی که در بالا مشاهده می کنید دقیقا فضایی است که می توانید از استوری ها مشاهده کنید.

در انتهای صفحه دو دکمه مشاهده می کنید:

  • دانلود
  • استوری های اخیر

می توانید روی استوری ها کلیک کنید تا آن را در نمای بزرگتری مشاهده کنید. نمونه ای از آن چه که گفتیم در اسکرین شات زیر اورده ایم. در زیر عکس بزرگ شده، می توانید دکمه دانلود را ببینید و در صورت تمایل ان را دانلود کنید.

وقتی که استوری کاربران را دانلود کردید، می توانید آن را در گالری تان پیدا کنید اما یک راه سریع تر برای مراجعه به این استوری ها این است که از صفحه اول نرم افزار Saver for whatsapp به سراغ تب دانلود ها بروید و هر ان چه را که دانلود کرده اید در آن جا مشاهده کنید.

برای من یک حالت استثنا به وجود آمد و آن هم این بود که تصمیم داشتم چندین استوری را با هم دانلود کنم. اگر شما هم نیاز به چنین کاری داشتید، می توانید استوری ها را با کمی فشار قوی تر، یکی یکی انتخاب کنید و در نهایت آن ها را یکباره با هم دانلود کنید. در چنین حالتی دکمه ای که فعال می شود به صورت زیر نمایش داده می شود:

در این حالت آپشن های متفاوت دیگری علاوه بر downloads یا دانلود ها، در اختیارتان قرار می گیرد. مثلا با کمک preview می توانید آن چه را که انتخاب کرده اید یک بار دیگر مشاهده کنید تا از انتخاب خود مطمئن شوید. دکمه اشتراک گذاری و share نیز که معلوم الحال است و برای نشر استوری ها بکار می رود که البته بهتر است در صورتی که استوری فایلی شخصی است پیش از انتشار از صاحبش اجازه بگیرید.

وقتی از دانلود استوری های انتخاب شده مطمئن شدید، بهتر است که روی دکمه سبز رنگ انتهایی استفاده کرده و گزینه ها را سریع دانلود کنید.

وقتی استوری ها دانلود شدند، می توانید آن ها را در فولدر خاص نرم افزار مشاهده کنید که در برخی دیوایس ها، استوری ها در گالری نیز قرار می گیرد. هر چند استوری های واتس اپ بین ایرانیان، به اندازه اینستاگرام محبوبیت ندارد اما بعد از این که من استوری هایی را در واتس اپ نشر دادم متوجه شدم که برخی از کاربران دیگر نیز تمایل به تست این قابلیت دارند و از تکاپویی که در ان ها انداختم، لذت بردم.

در حال حاضر تنها کاربران اندرویدی هستند که می توانند استوری یا استتوس های واتس اپ را دانلود کنند اما برای کاربران آی او اس نیز به زودی چاره ای اندیشیده خواهد شد. در این باره نظر شما چیست؟ دیدگاه و تجربه خود را با ما در میان بگذارید.