دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

اپلیکیشنی برای ترک سیگار

اپلیکیشنی برای ترک سیگار

اپلیکیشن Cue، که از تولیدات Kiwi است، یک اپلیکیشن اندروید وری جدید است که کاملا بر هوش مصنوعی تمرکز دارد و برای کمک به افراد سیگاری ساخته شده که قصد دارند مصرف سیگار خود را کاهش دهند. در حال حاضر، این اپلیکیشن فقط در نسخه بتا موجود است و فقط با اسمارت واچ هایی که از اندروید ور ۲٫۰ برخوردارند سازگاری دارد.

این اپلیکیشن عادات سیگار کشیدن فرد را بطور دقیق مورد ردیابی قرار می دهد. بدین معنی که زمان و محلی که به طور معمول فرد سیگاری در آن سیگار می کشد را ردیابی و تعیین می کند. سپس اپلیکیشن از این اطلاعات برای ارایه بازخورد به کاربر استفاده می کند. یادگیری ماشینی در اینجا نقش مهمی دارد، چرا که این اپلیکیشن قادر خواهد بود زمان های سیگار کشیدن و فواصل بین آنها را طوری برای فرد سیگاری تنظیم کند که به تدریج زمان بین دفعات سیگار کشیدن طولانی تر شود. در حالیکه یادگیری ماشینی پایه و اساس رویکرد ترک سیگار در این اپلیکیشن است، Cue همچنین از برنامه های پاداشی وتشویقی استفاده می کند که کاربر را به دلیل مصرف کمتر سیگار مورد تشویق قرار می دهند. این برنامه ها به شکل امتیازاتی ارایه می شوند که می توانند به شکل اعتبار قابل استفاده در استارباکس مورد استفاده قرار گیرند.

نکته اصلی در اینجا این است که این اپلیکیشن می تواند اطلاعات قابل توجهی در خصوص عادات سیگار کشیدن در اختیار فرد سیگاری قرار دهد. بعنوان نمونه، با ردیابی زمان و مکان مصرف سیگار، اپلیکیشن می تواند تاریخچه ای از مصرف کاربر را بر روی نمایشگر در اختیار او قرار دهد. سپس کاربر می تواند از این اطلاعات برای تعیین اهدافی خاص برای کاهش و قطع مصرف سیگار در یک دوره مشخص استفاده کند. Cue سپس میزان پایبندی کاربر به اهداف تعیین شده اش را ردیابی می کند. مشوق های موجود نیز می توانند انگیزه ای مضاعف برای کاربر باشند. یکی از جنبه های بسیار خوب این اپلیکیشن این است که بر اساس اهدافی که کاربر تعیین می کند فعالیت می کند. بنابراین در حالیکه اپلیکیشن بعنوان مشوقی برای پایبندی فرد به اهداف تعیین شده اش عمل می کند، اهداف برای هر کاربر کاملا متمایز و شخصی ساز شده است.

وب سایت مرجع: