دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

صفر تا صد تماس صوتی تلگرام

از پنج شنبه ۲۴ فرودین ما قابلیت تماس صوتی تلگرام به صورت محدود برای کاربران تمام دنیا از جمله ایران فعال شد . تو این بخش میخوایم تمام قابلیت های این نرم افزار رو به صورت کامل مورد بررسی قرار بدهیم.

۱ . روش فعال سازی

حتما متوجه شدید که با توجه به کاربران زیاد تلگرام در ایران تلگرام ترجیح داد که فعال سازی این قابلیت رو به صورت مرحله ای راه اندازی کنه . اگز شما جزو اون دسته از کسانی هستید که هنوز این قابلیت رو به صورت فعال ندارید از یکی از دوستانتون درخواست کنید که با یک تماس تلگرامی این قابلیت رو برای شما فعال کنه.

۲ . تنظیمات شخصی تماس صوتی تلگرام

شما با ورود به تلگرام و بعد

Setting > Privacy and Security > Voice calls

متوانید مشخص کنید که چه کسانی با شما تماس بگیرند . و یا لیست سفید ( تماس گیرندگان ) و لیست سیاه ( مسدود کردن تماس ) برای این افراد تعیین کنید.

۳ . کاهش میزان مصرف اینترنت در زمان مکالمه

به قسمت ستینگ و بعد

Data and Stroge > Voice calls

مراجعه کنید سه گزینه میبینید . این قسمت برای کنترل پهنای باند مورد استفاده برای مکالمه هست که میتونید با کاهش کیفیت صدا حجم کمتر و سرعت بیشتری در هنگام مکالمه داشته باشید.

گزینه On Mobile Data برای فعال کردن حجم کم هنگام استفاده از اینترنت سیم کارت هست و گزینه Always در هر شرایطی و گزینه  Never هرگز

۴ . امن بودن مکالمه تلگرام

شما در لحظه ای که تماس بین شما و دوستانتون برقرار میشه چهار شکلک در بالای تصویر میبینید که اگر یکی باشند با طرف مقابل نشان از امن بودن مکالمه هست.

امیدورام این آموزش رو به باقی کسانی که دوستشان دارید ارسال کنید تا همه درجه ای تی خود را با وب سایت #دیجی_تورینگ بالا ببرند.