دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

نزدیک به دو سوم آیفون هایی که تا کنون فرخته شده اند، همچنان کار می کنند

۲۰ روز از سالگرد ۱۰ سالگی آیفون می گذرد و حالا در آستانه معرفی نسل بعدی تلفن های هوشمند اپل، آمار جالبی در خصوص مدل های موجود منتشر شده است. بر اساس اطلاعات مذکور، نزدیک به دو سوم آیفون هایی که تا کنون فروخته شده اند، هنوز در دست کاربران قرار داشته و کار می کنند.

در بیان دقیق تر، تا پایان ماه مارس سال ۲۰۱۷ میلادی (۱۱ فروردین ۹۶) تقریباً تعداد ۱ میلیارد و ۱۶۳ میلیون دستگاه از انواع مدل های آیفون در سراسر جهان به فروش رسیده که بر اساس آمارهای وبسایت «Newzoo»، حدود 62.6 درصد از این تعداد (728 میلیون دستگاه) همچنان کار می کنند.

۲۵ درصد از تلفن های هوشمند دنیا ساخت اپل هستند

همچنین وبسایت مذکور اعلام کرده که علی رغم سهم ۱۵ درصدی اپل از بازار موبایل کنونی، در مجموع ۲۵ درصد از کل تلفن های هوشمند موجود در جهان ساخت کمپانی ساکن کوپرتینو هستند. در این بین ۳۱٫۳ درصد از آیفون های سالم در کشور چین وجود دارند و آمریکا نیز با ۱۶٫۴ درصد، رتبه دوم را در اختیار دارد.

نهایتاً گفتنی است در میان مدل های مختلف، آیفون ۶ با آمار ۲۱ درصدی پرفروش ترین نسخه تا پایان ماه مارس سال ۲۰۱۷ بوده و پس از آن نیز به ترتیب آیفون ۶S، آیفون 7، آیفون 6 پلاس و آیفون 6S پلاس در رتبه های بعدی قرار می گیرند.