دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات: کسانی که موافق فیلترینگ هستند اعتقادی به توسعه ندارند

وزیر ارتباطات به سخنان دادستان کل کشور واکنش نشان داد و اعلام کرد که نمی‌شود بخاطر دو یا سه خلاف‌کار یک اتوبان را بست.

مقاله‌های مرتبط:

چند روز قبل وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به اعمال سلیقه‌ی شخصی برخی افراد در فیلترینگ فضای مجازی اشاره کرده بود؛ ولی روز گذشته دادستان کل کشور ضمن رد این ادعا از وزارت ارتباطات خواست به دستوراتی را که از ناحیه دادستانی کل اعلام می‌شود، عمل کنند. در ادامه‌ی این انتقادات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در مراسمم افتتاحیه‌ی پروژه‌های ملی شرکت شاتل به سخنان دادستان کل کشور واکنش نشان داد.

واعظی اعتقاد و سیاست مجموعه‌ و تیم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را توسعه‌ی کشور می‌داند و به گفته‌ی وی کسانی که بر امر فیلترینگ پافشاری می‌کنند تصور می‌کنند که هر کسی که اینترنت دارد هر روز خلاف می‌کند. وی اعلام کرد که شاید آنها اعتقادی به توسعه نداشته باشند؛ اما وزارت ارتباطات برعکس فکر می‌کند و کاربران را مردم فهیمی می‌داند که از اینترنت درست استفاده می‌کند و در مواردی هم که خطایی رخ دهد بزرگترها و خانواده‌ها جوانان را راهنمایی خواهند کرد.

وزیر ارتباطات با اشاره به نو بودن فضای مجازی در ایران به لزوم آگاهی دادن توسط رسانه‌ها، صدا و سیما و مبلغان دینی و فرهنگ‌سازی و سالم‌سازی در این زمینه پرداخت. وی از منتقدان خواست به جای اینکه تمام فکر خود را بر روی فیلتر کردن همه چیز متمرکز کنند به فکر اصلاح جامعه و چگونگی ایجاد آگاهی در مردم باشند و ضمن این موضوع، با دید دیگری با مردم رفتار کنند و برای فکر و تصمیم‌گیری‌های مردم نیز ارزش قائل باشند.

منبع : زومیت