دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

۱۵ ترفند جالب تلگرام + آموزش / بخش اول

telegram تلگرام

۱. خاموش کردن پیش نمایش پیام های تلگرام

وفتی پیام های شما نمایش داده میشه روی موبایلتون بعضی اوقات خیلی خوشایند نیست پیام ها روی موبایل شما نمایش داده بشه برای اینکه پیش نمایش رو غیر فعال کنید کافیه به مسیر زیر برید و این گزینه رو خاموش کنید.

Settings->Notification and Sounds and turn off “Message Preview”

۲ . رنگ اختصاصی نور LED نوتیفیکشن برای تلگرام ( فقط برای آندروید)

تلگرام به شما اجازه نمیده که برای هر نفر یک رنگ به خصوص انتخاب کنید ولی اگر گوشی شما LED داشته باشه میتونید رنگ اون رو برای این برنامه تغییر بدهید. و اون هم از مسیر زیر قابل تغییر میباشد.

contact’s info and tap “Notifications and Sounds”.

۳ . تنظیمات دانلود اتوماتیک فایل های ارسالی

شما میتونید فایل هایی با پسوند های مختلف بفرستید و حتی فایل هایی به بزرگی ۱٫۵ گیگابایت ارسال کنید.پس بهتره این تنظیمات رو درست انجام بدین تا حجم اینترنت خودتون رو بدون آگاهی از دست ندید و از این مسیر میتونید تنظیمات مربوط به مدیا رو انحام بدین.

Settings->Automatic media download.

۴ . نمایش پاپ آپ پیام ها و جواب مستقیم از روی صفحه ( فقط اندروید)

شما میتونید پیام ها رو روی صفحتون داشته باشید و به صورت مستفیم به اون ها جواب بدید بدون اینکه وارد برنامه تلگزام بشید . و از این مسیر میتونید این تنظیمات رو شخصی سازی بکنید.

Settings->Notifications and Sounds->Popup Notifications

۵ . پاک کردن خودکار مسیج ها در Secret Chat

سکرت چت بخشی از تلگرام که پیام های شما رو کد گذاری میکنه و ارسال میکنه که در وسط راه اگر هک شدید پیام ها غیر قابل خواندن باشند و قسمت جالبی که در نظر گرفته شده اینه که شما بعد از شروع سکرت چت روی سه نقطه بالای سمت راست صفحه کلیک کنید و Self timer رو انتخاب کنید و طمان تعیین شده برای دیدن مسیج رو مشخص کنید که بعد از این زمان مسیج به طور خودکار پاک میشه و اگر اسکرین شات گرفته بشه به شما اطلاع میده.