دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

آموزش ۱۸ قابلیت جدید برای ویرایش اسکرین شات ها در iOS 11

گفته شده بود که با بروز رسانی ios به ios 11 تغییرات جالبی در بخش اسکرین شات، ایجاد شده که هر کسی را ترغیب می کرد این بروز رسانی را انجام دهد. قبلا درمورد ios  به این نکته پرداختیم که زمانی که نسخه سیستم عامل دیوایس اپلی خود را بروز می کنید، بهترین حالت پاسخ دهی آن در آخرین گوشی ارائه شده توسط اپل مشاهده خواهد شد و نمی توان تضمین ۱۰۰ درصدی داد که روی دیگر گوشی ها نیز ۱۰۰ درصد جواب بدهد. بنابراین از میان لیستی که امروز می خواهیم به آن بپردازیم، ممکن است برای دیوایس های قدیمی تر پس از بروز رسانی ios 11 اختلالاتی ایجاد شود و همه چیز به خوبی جواب ندهد اما امتحان تک تک این ترفند ها می تواند لذت بخش باشد پس با ما همراه باشید.

زمانی که شما ای او اس خود را به نسخه ۱۱ ارتقا می دهید قطعا وسوسه می شوید که اسکرین شات بگیرید و آن چه در انتظارتان است را تست کنید. وقتی از بخشی از گوشی اسکرین شات بگیرید یک عکس کوچک از اسکرین شات نمایش داده می شود که با لمس آن روی گوشی می توانید آن را ویرایش کنید و هر کاری که می خواهید روی آن انجام دهید.

آموزش 18 قابلیت جدید برای ویرایش اسکرین شات ها در iOS 11

گرفتن اسکرین شات در ios 11

در ios 11 برای گرفتن اسکرین شات خوشبختانه تغییری بوجود نیامده و می توانید مثل سال های قبل، تنها با گرفتن دکمه پاور و دکمه home اسکرین شات خود را بگیرید. تنها چیزی که در این باره تغییر کرده این است که وقتی از صفحه اسکرین شات گرفتید یک تصویر انگشتی از اسکرین شات در سمت چپ و پایین نمایشگر نمایش داده می شود که به مدت ۵ ثانیه در همین موقعیت باقی می ماند. شما می توانید به کمک این تصویر انگشتی، ویرایش های لازم را روی عکس ایجاد کنید پس اگر چنین هدفی دارید روی آن را لمس کنید تا وارد بخش ویرایشی شوید. اگر نه بعد از ۵ ثانیه به طور اتوماتیک محو خواهد شد. اگر می خواهید زودتر از ۵ ثانیه این تصویر انگشتی را از نمایشگر محو کنید، انگشت خود را روی آن قرار داده و آن را به سمت چپ بکشید.

اشتراک گذاری اسکرین شات گرفته شده

اگر می خواهید اسکرین شاتی که گرفته اید را به اشتراک بگذارید یا آن را به سیستم دیگری منتقل کنید لازم نیست که آن را به کمک اپلیکیشن عکس ها باز کنید. کافی است روی تصویر بند انگشتی که ابتدا به مدت ۵ ثانیه ظاهر می شود، لمس کنید تا جزییات برای اشتراک گذاری آن نمایش داده شود. شما می توانید به کمک این قابلیت اسکرین شات را ایمیل کنید، به کمک AirDrop آن را به یک دستگاه اپلی دیگر منتقل کنید، برای دوستان خود ارسال کنید و هر چیزی که لازم برای اشتراک گذاری روی آن انجام دهید.

ویرایش و نشانه گذاری روی اسکرین شات

اگر می خواهید روی تصویر خود ویرایشی انجام دهید روی تصویر بند انگشتی یک لمس کوتاه داشته باشید و از قابلیت mark  کردن به کمک قلم سیاه و سفید در سطح ابتدایی برای نوشتن روی آن استفاده کنید. همچنین می توانید تنظیمات عمیق تری در این باره داشته باشید. می توان گفت این قابلیت چیزی شبیه به قابلیت markup در photo است.

آموزش 18 قابلیت جدید برای ویرایش اسکرین شات ها در Ios 11

استفاده از ابزار نقاشی برای ویرایش اسکرین شات

در صفحه ویرایش همانطور که در بالا مشاهده می کنید می توانید از ابزارهای خودکار، مداد و هایلایتر برای ویرایش استفاده کنید. همچنین بعد از انتخاب قلم می توانید با کمک دکمه رنگ یکی از چند رنگ مرسوم را انتخاب کنید.

اگر با ابزار ویرایش ios 10 کار کرده باشید متوجه می شوید که در نسخه ios 11 ابزاری برای تنطیم سایز وجود ندارد بلکه با کمک انگشت می توانید اندازه ها را تغییر دهید.

استفاده از ابزار نقاشی برای ویرایش اسکرین شات

رفع اشتباهات

اگر حین کار کردن با ابزار ویرایشی اشتباهی کردید می توانید به کمک ابزار پاک کن، که روی ان ضربدری کشیده شده، اشتباهات خود را سریع پاک و تصحیح کنید.

 

انتقال اجزا به هر جای تصویر

اگر شما شروع به کشیدن طرح و یا نوشتن بخشی روی تصویر نمودید و بعد متوجه شدید جای ان را اشتباه جاسازی کرده اید، لازم به پاک سازی نیست بلکه به کمک ابزار doodle  می توانید دور آن را حصاری کشده که مشخص کننده طرح باشد، و به کمک آن، آن چه را که ایجاد کرده اید به جای درست خود منتقل کنید.

استفاده از ابزار نقاشی برای ویرایش اسکرین شات

Undo & Redo

اگر بخواهید عملیات ویرایشی خود را یک پله به عقب بر گردانید می توانید از فلش جهتی که در سمت چپ قرار دارد استفاده کنید. برای رفتن به جلو و اتجام عمل redo علامت فلش برعکس خواهد بود. اگر بخواهید این دو کار را بیش از یک پله به عقب یا جلو برگردانید، کافی است روی آیکون مربوطه فشار دهید تا گزینه های بیشتری در اختیارتان قرار گیرد:

استفاده از ابزار نقاشی برای ویرایش اسکرین شات

Crop & Zoom

برای زوم کردن روی بخشی از عکس به جهت انجام عمل برش، می توانید از مرز بندی آبی رنگ که در اطراف عکس وجود دارد استفاده کنید. این قابلیت در بسیاری از اپلیکیشن ها وجود دارد و می توانید از آن استفاده کنید تا با آن عملیات زوم را در جهت مثبت و یا منفی مورد استفاده قرار دهید.

Crop & Zoom

اضافه کردن متن

اضافه کردن متن در ios 11 دقیقا شبیه چیزی است که در Markup در ios 10 در اختیار داشتید. کافی است در این جا روی گزینه Aa ضربه بزنید، بعد یک کادر متنی باز می شود که باید با لمس آن، فعالش کنید و گزینه Edit را انتخاب کنید و شروع به نوشتن کنید. همچنین می توانید به محض شروع به نوشتن، فونت و رنگ و هر آن چه مربوط به قلم نوشتاری است را تغییر دهید و هر جای عکس خود که می خواهید بنویسید.

اضافه کردن متن

افزودن امضا

اگر شما تمایل دارید روی اسکرین شات امضای همیشگی خود را قرار دهید کافی است روی گزینه + لمس کنید و بعد  Signature یا امضا را لمس کنید امضای خود را به عکس معرفی کنید. اگر هیچ امضایی ندارید از شما خواسته می شود که یک امضا ایجاد کنید. به راحتی می توانید این کار را انجام دهید و یک نشان مخصوص از خود روی اسکرین شات بگذارید.

افزودن امضا

بزرگنمایی بخشی از تصویر

اگر بخواهید بخشی از تصویر خود را بزرگ نمایی کنید، باز باید به منوی + سر بزنید. در این بخش ابزار بزرگ نمایی یا Magnifier را بزنید. با انجام این کار حلقه ای از بزرگ نمایی یا ذره بین نمایش داده می شود که برای بزرگ تر کردن حلقه می بایست از آیکون آبی رنگ و برای تغییر بزرگ نمایی از آیکون سبز رنگ در آن استفاده کنید:

بزرگنمایی بخشی از تصویر

افزودن اشکال قابل تنظیم و شخصی سازی

اگر منوی + را باز کنید، در آن بخشی وجود دارد که می توانید از طریق آن، اشکال مختلف نظیر حباب های سخنرانیو مواردی نظیر این را اضافه کنید. این بخش تقریبا شبیه به shapes در نرم افزار ورد است. می توانید میزان ضخامت خطوط را در این بخش مشخص کنید و سایز ها را به دلخواه خود تغییر دهید:

افزودن اشکال قابل تنظیم و شخصی سازی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اگر بخواهید عکس خود را بعد از ویرایش به اشتراک بگذارید کافی است روی بخش اشتراک گذاری در انتهای صفحه ضربه بزنید و با کمک گزینه های در دسترس، اشتراک گذاری تان را انجام دهید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

ذخیره یا حذف تصویر

زمانی که شما اسکرین شات می گیرید، به راحتی تصویرتان در گالری ذخیره می شود. حتی اگر تصویر بند انگشتی که در ابتدای گرفتن اسکرین شات نمایش داده می شود را زود به سمت چپ بکشید تا محو شود، باز هم عکس ذخیره می شود. اما وقتی که عکس را ویرایش کنید، با زدن گزینه Done می توانید انتخاب کنید که آیا تصویر با ویرایش ها ذخیره شود یا اینکه حذف شود.

ذخیره یا حذف تصویر

ویرایش چند عکس با هم

از قابلیت های جالب و جدیدی که در این برنامه در نسخه جدید ios وجود دارد این است که می توانید چندین عکس را همزمان با هم ویرایش کنید. البته این ویرایش ها تداخلی در هم ایجاد نمی کنند و جای هیچ نگرانی نیست. اگر در طول کمتر از ۵ ثانیه چند اسکرین شات بگیرید، می توانید تصاویر بندانگشتی آن ها را روی هم مشاهده کنید که نمونه ای از ان در زیر نمایش داده شده است.

ویرایش چند عکس با هم

ویرایش چند عکس با هم

Drag & Drop کردن روی تصاویر دیگر

اگر در حال ویرایش چند عکس هستید و یک شکل ایجاد کرده اید و می خواهید از آن یک کپی روی دیگر تصاویر ایجاد کنید می توانید به کمک Drag & Drop این کار را به راحتی انجام دهید. کافی است روی شکل مورد نظر ضربه ای قوی ایجاد کنید و به کمک Drag & Drop و قابلیتی که به شما ارائه می شود شکل را بین تصاویر جابجا کنید.

 

حذف سریع عکس های ناخواسته

اگر عکسی به طور ناخواسته بگیرید، و بخواهید آن را حذف کنید، چیزی به صورت آیکون معروف x روی عکس بند انگشتی قرار ندارد که بخواهید آن را حذف کنید. در چنین شرایطی کافی است که روی تصویر بند انگشتی ضربه ای وارد آورده و گزینه done را انتخاب و در نهایت عبارت Delete Screenshot. را انتخاب کنید:

ذخیره شدن ویرایش ها با تماس ورودی

اگر در حال انجام تغییرات و ویرایش روی تصویر مورد نظر باشید و یک تماس ورودی داشته باشید، تمام تغییراتی که انجام داده اید روی اسکرین شات ذخیره می شود و نمی توانید بعدا ویرایش ها را به حالت قبل برگردانید. پس برای جلوگیری از اختلالات بهتر است که قبل از شروع تغییرات Do Not Disturb گوشی را فعال کنید تا تماس های ورودی در کار شما مداخله ایجاد نکنند.

این قابلیت ها، از جمله امکانات مفید برای ویرایش اسکرین شات در ios 11 بود که به شما کمک می کند در سریع ترین حالت ممکن کارهای خود را انجام دهید و ویرایش ها را اعمال کرده و آن ها را ذخیره کرده و یا برای دوستان خود ارسال کنید.

در این باره دیدگاه ها و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.