دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

۳ روش برای حل مشکل کندی و پایین بودن سرعت Touch ID در گوشی های آیفون

Touch ID یکی از قابلیت های ارزشمند در گوشی های آیفون است که بسیاری از کاربران از آن به منظور مختلف استفاده می کنند و کارشان به آن گره خورده است. در واقع بیشتر تعاملاتی که با گوشی های اپلی داریم توسط Touch ID انجام می شود. خواه برای پرداخت اپلی باشد یا ارتباط با گوشی از طریق رایانه، اما مهم ترین و ابتدایی ترین چیزی که Touch ID برای ما فراهم می آورد این است که به ما کمک می کند تا گوشی را رمز گشایی کنیم.

قطعا شما نیز استفاده از Touch ID را به وارد کردن شماره ها برای پسورد ترجیح می دهید چرا که تعداد اشتباهات کاهش پیدا می کند و هر بار فقط تاچ آی دی از شما می خواهد که دوباره تست کنید تا گوشی تلاش شما را تایید کند.

اما گاهی اوقات انگار که Touch ID مریض است! درست کار نمی کند و حوصله مان را سر می برد. عموما در ورژن های پایین تری که از ایفون سراغ داریم با این سناریو روبرو می شویم که تاچ آی دی کند می شود. مثلا در آیفون ۶ این قابلیت کندتر از آیفون ۷ است. خب برای حل این مشکل من چند راه حل به شما پیشنهاد می دهم که قطعا مشکل را حل خواهند کرد:

اولین پیشنهاد: تمیز کردن دکمه خانگی

این کار ساده است و عموما خوب جواب می دهد. یک دستمال تمیز بردارید و با کمی آب ولرم و بدون هیچ مایع پاک کننده، شروع کنید و آرام آرام دکمه هوم را پاک کنید تا جرم های اطراف آن که به دلیل کاربری زیاد ایجاد شده اند پاک شوند. دقت کنید که هنگام انجام این کار باید دستتان تمیز باشد و هیچ خط و خشی روی دکمه ایجاد نشود. بهترین کار این است که از یک پارچه کاملا نرم و بدون پرز استفاده کنید تا کار به خوبی پیش برود. اگر جرم ها سخت هستند لازم نیست که از سیم ظرف شویی استفاده کنید! کمی ممارست کنید و مدت زمان پاک کردن را افزایش دهید تا جرم ها شکسته شده و پاک شوند.

تنظیمات Touch ID را از اول ست کنید

همیشه وقتی بخشی از گوشی درست کار نمی کند خواه نرم افزاری باشد خواه سخت افزاری، پیکر بندی مجدد می تواند پیشنهاد خوبی برای تان باشد. پس برای این کار نیز پیکر بندی مجدد تاچ آی دی بهترین پیشنهاد می تواند باشد. پس بدین منظور، گزینه Touch ID & Passcode را از بخش تنظیمات در گوشی اپلی خود مد نظر قرار داده و وارد آن شوید. در این جا می توانید تمام قابلیت هایی که برای تاچ آی دی از نظر انگشت ها تنظیم کرده اید را پاک کنید و دوباره آن ها را تنظیم کنید.

میانبرهای دکمه home را پاک کنید

پیشنهاد بعدی این است که به بخش تنظمیات وارد شوید و از آن جا General>Accessibility  را دنبال کنید. در این بخش می توانید عبارت Accessibility Shortcut را مشاهده کنید. روی آن ضربه بزنید تا وارد بخش تنظمیات جزیی تر شوید.

حالا می توانید تمام چیزهایی که برای دکمه خانگی تان تنظیم کرده اید را مورد بازبینی و تغییر قرار دهید. بدین صورت می توان نهایت تلاش کرد که سرعت تاچ را بالا برد.

 

همانطور که گفته شد، متاسفانه در آیفون ۶ از سرعت کمتری برای تاچ آی دی نسبت به آیفون ۷ برخورداریم. این موضوع البته که ربط سخت افزاری ندارد. در واقع اپل همیشه دستگاه هایی عالی درست می کند تا بتواند سال ها نیاز ما را به گوشی هوشمند  مرتفع کند اما نکته مهم این جاست که اپل هر بار که بروز رسانی جدیدی برای گوشی هایش به اتمام می رسد ادعا دارد که بهترین کار را انجام داده و این یک حقیقت است اما کاربران باید بدانند که اپل، آخرین ورژن آی او اس خود را همیشه برای آخرین دستگاه خود ارائه می دهد. حتی اگر دستگاه های قبلی نیز بتوانند از آپدیت پشتیبانی کنند بعید به نظر می رسد که همه چیز به خوبی پیش برود. در چنین حالتی توصیه من به شما این است که، یا گوشی تان را اصلا آپدیت نکنید، یا اگر ان را بروز رسانی می کنید با مشکلات آن نیز بسازید. همچنین اگر آنقدر ها سرمایه دارید که هر سال یکی دو بار گوشی عوض کنید بهتر است که گوشی تان را بفروشید و یک دستگاه جدید از گوشی های اپل که هر ساله در ماه نهم میلادی معرفی می شود، خریداری کنید.

در این باره تجربیات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.