دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

۴ قابلیت در اینستاگرام که احتمالا از آن ها بی خبرید

۴ قابلیت در اینستاگرام که احتمالا از آن ها بی خبرید 

امروز میخوام شمارو به چهار قابلیت بسیار کاربردی در اینستاگرام رو به رو کنیم که توی بیشتر مقالات از اونها به عنوان ترفند یاد میشود .

دریافت پیغام اطلاع رسانی از کسانی که فالو می کنید

گاهی برخی از صفحات خاص را فالو می کنید و مشاهده پست های این اکانت برای شما اهمیت خاصی دارد. به عبارت دیگر نمی خواهید حتی یک پست را از دست بدهید. برای این دسته از کاربران قابلیت هشدار بعد از انتشار پست در اینستاگرام پیش بینی شده است. برای این کار از طریق بخش تنظیمات در گوشه سمت راست و بالای صفحه گزینه Turn On Post Notifications را انتخاب کنید .

 

تگ اکانت خود را از صفحات دیگر بردارید

در هر پست ممکن است شما توسط افراد مختلف از جمله فالوور های خود تگ شوید تا یک پست را ببینید. اینستاگرام برای خلاص شدن از شر این تگ ها قابلیت های مختلفی را پیش بینی کرده است:

  • یک راه حذف کلی تگ می باشد. بدین منظور به پستی که تگ شده اید مراجعه کنید و گزینه های عکس که به صورت سه نقطه قابل مشاهده است را لمس کنید. از همین قسمت Photo Options و سپس گزینه Remove Me from Photo را انتخاب کنید.
  • راه دیگر مخفی کردن تگ ها از پروفایل شما می باشد که البته منطقی تر هم هست .بدین منظور همان مراحل را طی کنید و این بار Hide from My Profile را انتخاب کنید.

پاک کردن تاریخچه جست وجو ها

شاید برخی از کلمات را در اینستاگرام مشابه مرورگر موبایل یا کامپیوتر سرچ کنید و تمایلی نداشته باشید وقتی کسی اینستاگرام شما را چک کند این کلمات ، اکانت ها یا عبارات را مشاهده کند. برای این که تاریخچه جست وجو هایی که در اینستاگرام انجام داده اید را پاک کنید از طریق تنظیمات در گوشه سمت راست و بالای صفحه اقدام کنید. صفحه را به پایین اسکرول کنید تا گزینه Clear Search History را مشاهده کنید.

مشاهده تمام پست هایی که تا کنون لایک کرده اید

این که چه پست های مختلفی را که تا به حال لایک کرده اید و دیده اید را بتوانید مجددا بررسی کنید و فعالیت خود را در اینستاگرام مرور کنید، امری جالب و قابلیتی کاربردی در اینستاگرام است. برای استفاده از این ویژگی از طریق تنظیمات صفحه را به پایین اسکرول کنید تا گزینه Posts You’ve Liked را مشاهده کنید.