دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

راهنمای کار کردن با ۵ ویژگی جدید ایمیل در Ios 11

زمانی که اپل اعلام کرد یک بروز رسانی جدید برای سیستم عامل خود ارائه داده، یک نسخه بتا از آن معرفی کرد که کاربران تحت شرایط خاص می توانستند آن را دانلود و نصب کنند. درست از همان موقع ما توانستیم تغییرات عمیقی را در برخی اپلیکیشن ها مثل نقشه ها، عکس ها، سافاری، سیری، دوربین، پیام ها، یادداشت ها و حتی اپ استور اپل نیز مشاهده کنیم. اما افرادی که به تعداد دفعات زیاد با ایمیل ار طریق موبایل سر و کار داشتند از این بروز رسانی واقعا خوشحال بوده و هستند چرا که هم اکنون می توانند از ویژگی های جدید آن به خوبی استفاده کنند. ما امروز می خواهیم به شما این ۵ ویژگی را یاد آوری کنیم و به شما یاد دهیم که از آن ها استفاده کنید.

۱ . وارد کردن طرح و نقشه

هر ابزاری که به کاربر امکان کنترل ورودی را می دهد یک اپلیکیشن پر کاربرد به شمار می آید و از ابزارهای گوناگون پشتیبانی می کند. مثلا اپلیکیشن نوت دارای قابلیتی به نام ابزارهای کشیدنی است که می توانید به راحتی در نوشته های تان طرح هایی بکشید. اما حالا این قابلیت به بخش ایمیل نیز در ios 11 اضافه شده است.

شما می توانید طرح هایی که قبلا کشیده اید را به داخل ایمیل فراخوانی کنید بدین صورت کافی است در ایمیل خود جایی که می خواهید، نقاشی قرار دهید، ضربه بزنید و گزینه Insert Drawing را انتخاب کنید و هر تغییری که می خواهید انجام دهید و در نهایت به نوشتن خود ادامه دهید.

به نظر من که این بخش هنوز نیاز به کار کردن دارد و اپل باید وقت بیشتری را برای ارتقای آن صرف کند که قطعا به زودی شاهد بروز رسانی های جدید آن خواهیم بود.

 

۲ .  بهینه سازی رابط کاربری ایمیل

تغییراتی که روی ظاهر ایمیل ایجاد شده به گونه ای است که من معتقدم که یک بهینه سازی رخ داده است. در زیر تصویری از هر دو مدل از ظاهر پنل ایمیل ها در ios ها را قرار داده ام تا بدانید چرا من چنین اعتقادی دارم.

در ios 10 وقتی که شما پنل ایمیل را باز می کردید، عنوان mail در بالا و در مرکز، در کنار دکمه بازگشت به عقب قرار داشت. هر چند فضای کمی به آن اختصاص داده شده بود اما می توانستید شمار بیشتری از ایمیل ها را در آن صفحه مشاهده کنید.

اپل شاید به خاطر افزایش اهمیت این اپلیکیشن ، عنوان را به بخش اختصاصی خود در زیر دکمه بازگشت به عقب جاسازی کرد و سایزش را بزرگتر کرد تا بهتر به چشم آید. البته شاید این آخرین تلاش اپل برای تغییر ظاهر این اپلیکیشن خشک و رسمی بوده است.

به هر حال حالا شما شمار ایمیل های کمتری را در صفحه اول مشاهده می کنید اما با ظاهری متفاوت روبرو هستید.

رابط کاربری جدید و بهینه شده ایمیل در IOS 11 را در بالا مشاهده می کنید اما رابط کاربری قدیمی IOS 10 که در زیر آورده شده سندی بر ادعای گفته شده ماست.

۳ . جداسازی پنل ایمیل های خوانده شده از خوانده نشده

وقتی شمار ایمیل ها بالا می رود، واقعا گیج کننده است که بخواهیم ایمیل ها را وارسی کنیم و از بین آن ها خوانده شده ها و نخوانده ها را یکی یکی بررسی کنیم. اما قابلیت Collapse Read Messages اینجا به کمک می آید. در واقع اگر به بخش تنظیمات در آیفون مراجعه کنید و mail را انتخاب کنید می توانید از میان آپشن های آن گزینه Collapse Read Messages را انتخاب کنید. اسلاید مقابل این گزینه را بکشید تا آی او اس از آن به بعد، پنل های خوانده شده و خوانده نشده را کاملا جدا نمایش دهد.

به نظر من که این قابلیت لازمه هر اینباکسی است که شمار زیادی ایمیل به آن وارد می شود در عین حال این انتخاب کاملا دلخواه است و می توانید در صورت تمایل با پیمودن همین مسیر این ویژگی را غیرفعال کنید.

۴ . اکانت جدید معرفی کنید

زمانی که ios 10 روی کار آمد، در بخش تنظیمات گزینه های  Mail، Contacts، Calendar” به طور اختصاصی دارای منوی خاص خود بودند و می توانستید به منظور افزودن یک حساب جدید از یکی از این گزینه ها استفاده کرده و اکانت را معرفی کرد. مثلا می توانستیم به بخش تنظیمات برویم، و با انتخاب یکی از گزینه های یاد شده، Accounts را انتخاب کنیم و حساب جدید را معرفی کنیم. اما در ios 11، گزینه ای به نام Accounts مستقیما در بخش تنظیمات قرار گرفته است که می توانید از طریق آن، حساب جدیدی که می خواهید را معرفی کنید.

در عکس هایی که در بالا آورده ایم می توانید تفاوت های افزودن اکانت در دو نسخه  iOS 10 و  iOS 11 را به وضوح مشاهده کنید.

۵ . استفاده از Drag & Drop برای افزودن المان ها به ایمیل

Drag & Drop قابلیتی است که می توانید آن را امروزه در بسیاری از اپلیکیشن ها در ios مشاهده کنید که ایمیل نیز از آن مستثنی نیست. Drag & Drop به شما اجازه می دهد متن و عکس ها را جابجا کنید. برای استفاده از این قابلیت، می توانید کلمه، متن هایلایت شده و عکس را انتخاب و کمی فشار طولانی با کمک لمس بر آن وارد کنید تا گزینه Drag & Drop ظاهر شده و شما این المان ها را هر جا که می خواهید انتقال دهید.

درست از وقتی که اپل این نسخه از آی او اس را معرفی کرده ما شاهد معرفی بخش های مختلف این سیستم عامل هستیم به طوری که می توان به جرات گفت، اپل روی این موضوع حسابی کار کرده و توانسته امکاناتی ارائه دهد که علاقمندانش حداقل یک سال با آن سرگرم باشند. در این باره نظر شما هم برای ما می تواند جالب باشد. آن چه در باره ios 11 به ذهنتان می رسد را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی که در آن عضو هستید نشر دهید.