دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

آموزش افزودن افکت واقعیت افزوده به ویدیوهای لایو اینستاگرام

افکت واقعیت افزوده

افکت واقعیت افزوده به ویدیوهای لایو اینستاگرام Augmented Reality همان فیلترهای چهره جذابی هستند که محبوبیت زیادی در بین کاربران دارند. در جدیدترین آپدیت اینستاگرام امکان اجرای افکت واقعیت افزوده در حین پخش Live Video هم در نظر گرفته شده است. بنابر این می توانید در هنگام اشتراک گذاری ویدیوهای لایو با دوستان و فالوورها بر روی صورت خود از افکت های واقعیت افزوده استفاده کنید تا جذابیت بیشتری داشته باشید.

Augmented Reality Effect on Instagram Live Videos
Augmented Reality Effect on Instagram Live Videos

نحوه اجرای افکت واقعیت افزوده در ویدیوهای لایو اینستاگرام

برای اجرای فیلتر چهره ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید. از گوشه بالای صفحه و سمت چپ، آیکون دوربین را انتخاب کنید. این آیکون برای ارسال پست جدید کاربرد دارد.آیکون پروفایل خودتان را هم از لیست استوری های در دسترسی انتخاب نمایید.  اکنون با انتخاب حالت Live کار را ادامه دهید.

از قسمت بالا گوشه سمت راست آیکون یا پایین سمت راست صورتک را لمس کنید  وگزینه  “Start Live Video” را پیدا کنید. همه فیلترها یا افکت واقعیت افزوده نمایش داده می شود. از بین چندین افکت واقعیت افزوده و فیلترهای موجود، یکی را انتخاب کنید تا روی چهره تان نمایش داده شود.

افزودن افکت واقعیت افزوده به ویدیوهای لایو اینستاگرام را می تواند در هنگام پخش ویدیو استفاده کرد. امکان استفاده از فیلترهای چهره قبل از شروع پخش ویدیو هم وجود دارد و می توانید قبل از پخش و اشتراک گذاری با دوستان از انواع فیلترهای چهره استفاده کنید تا فیلتر دلخواهتان را که بیشتر دوست دارید پیدا کنید.

اگر با این آموزش نتوانستید افکت واقعیت افزوده را به ویدیوهای لایو اینستاگرام خود اضافه کنید نگران نیاشید با آپدیت اینستاگرام این مشکل برطرف خواهد شد. البته به نظر می رسد هنوز این امکان برای همه مناطق در نظر گرفته نشده و برخی از کاربران حتی با نسخه آپدیت شده اینستاگرام نیز نتوانسته اند از فیلترهای چهره به صورت لایو استفاده کنند. لازم به ذکر است که این امکان جذاب به زودی برای همه کاربران اینستاگرام فعال خواهد شد.