دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

چگونه قابلیت BIO در تلگرام را فعال و از آن استفاده کنیم؟

در شبکه های اجتماعی که معمولا کاربران متعددی در آن با هم مرتبط می شوند، ویژگی خاصی به نام بیوگرافی یا مختصرا BIO به شدت ضروری است. این قابلیت از ابتدا در سرویس هایی مثل فیس بوک، توییتر، و نظیر آن وجود داشته اما تلگرام که می توان آن را در لیست موفق ترین سرویس ها به شمار آورد، بعد از دو سال فعالیت، در آخرین بروز رسانی ها این امکان را برای کاربران خود فراهم آورد. امروز به شما یاد می دهیم که برای خودتان در تلگرام یک بیو معرفی کنید.

برای شروع این کار ابتدا باید تلگرام خود را به آخرین نسخه ممکن بروز رسانی کنید ( برای این منظور وارد یکی از مارکت های ایرانی اپلیکیشن شوید و آنجا در بخش جستجو گزینه TELEGRAM را سرچ کنید و در نتیجه، روی دکمه بروز رسانی کلیک کنید تا تلگرام تان بروز رسانی شود )

بعد از عملیات بروز رسانی، نرم افزار خود را باز کنید و به بخش آپشن های قابل تنظیم تلگرام خود بروید:

در این بخش که مشابه شات بالاست، گزینه تنظیمات را باید بیابید و روی آن ضربه بزنید تا زیر منوهای تنظیمات برایتان نمایش داده شود:

 

همانطور که در بالا مشاهده می کنید بخش BIO به صورت پیش فرض برایتان نمایش داده می شود. از آن جا که چیزی در ان ننوشته اید و برای اولین بار است که به آن سر می زنید، عبارتNONE در آن نوشته شده است. برای افزودن ویژگی ها و اطلاعات خود، روی این گزینه لمس کنید تا باکس نوشتن در آن نمایش داده شود:

در این جا شما تنها به اندازه ۷۰ کاراکتر فرصت دارید تا خود را معرفی کنید و در مورد خود بنویسید. دقت کنید که فاصله نیز در این قسمت یک کاراکتر به شمار می آید. در این بخش می توانید، توضیحی از خود یا کسب و کارتان، یا شماره موبایل و یا حتی آدرس سایت خود را قرار دهید.

بعد از اینکه، نوشتنی های خود را در این بخش قرار دادید، باید برای تنظیم شدن تغییرات، روی آیکون تیک مانند در سمت راست و بالای صفحه ضربه بزنید تا تنظیمات تایید شده و برای دوستانتان نمایش داده شود.

وقتی که شما این قابلیت را برای پروفایل خود تنطیم کردید، مخاطبین شما می توانند بدون هیچ محدودیتی آن را در بخش INFO پروفایل شما مشاهده کنند. دقت کنید که این قابلیت به هیچ عنوان قابلیت این را ندارد که برای برخی از افراد آن را پنهان کنید یا برای عده ای ان را آشکار نگه دارید چرا که عموم کاربران حتی افرادی که شما شماره آنان را ندارید، قادر به مشاهده آن هستند.

اگر می خواهید توضیحات گسترده ای در مورد خود در این بخش بنویسید قطعا مجال این کار به شما داده نشده، بنابراین می توانید در صفحه ای از صفحات اینترنت، نظیر وب سایت، یا شبکه های اجتماعی دیگر نظیر فیس بوک و توییتر و لینکدین، اطلاعات خود را بنویسید و به طور خلاصله لینک صفحه معرفی خود را در بخش BIO قرار دهید تا افرادی که علاقه دارند با شما به طور عمیق تر آشنا شوند، در مورد شما بیشتر و بهتر بدانند.

نظرتان در مورد قابلیت BIO در تلگرام چیست؟ آیا ضرورتی برای وجود آن احساس می کنید؟ در این باره دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید و به ما بگویید که بهترین معرفی که می توانید از خود بگذارید، به چه صورت است و چه چیزی را مفید می دانید؟ این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.