دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

حذف تاریخچه جستجو در تلگرام در تمامی سیستم عامل ها

?قطعا همه شما در کادر جستجو در تلگرام عبارت، اسم فرد، و یا آی‌دی شخصی را جستجو کرده‌اید، همه این‌ها در تاریخچه جستجو در تلگرام ثبت می‌شود. ولی به‌ راحتی می‌توانید تاریخچه جستجو خود را پاک کنید.
?در نسخه دسکتاپ تلگرام، موارد جستجو به هیچ عنوان ذخیره نمی‌شود. اما در نسخه‌های اندروید ویندوزفون و iOS تلگرام لیست جستجوهای شما ذخیره می‌شود و اگر بخواهید عبارت جدیدی را جستجو کنید، لیست جستجوهای قبلی خود را خواهید دید. روشی برای غیرفعال کردن ذخیره خودکار موارد جستجو در تلگرام هم وجود ندارد و باید به صورت دستی تاریخچه جستجو خود را پاک کنید.

?در ویندوزفون در اپلیکیشن تلگرام وارد تب چت شوید، با ضربه زدن بر روی آیکون Search و انتخاب گزینه Clear All تمام موارد جستجو شده را حذف کنید .

حذف تاریخچه جستجو در تلگرام ویندوز فون
حذف تاریخچه جستجو در تلگرام ویندوز فون

?در اندروید در اپلیکیشن تلگرام این قابلیت وجود ندارد که بتوانید تمام موارد را به صورت یک‌جا پاک کنیم. باید انگشت خود را بر روی ای‌دی‌ فرد و یا گروه یا کانال تب کنید، سپس بر روی گزینه Clear بزنید.

حذف تاریخچه جستجو در تلگرام اندروید
حذف تاریخچه جستجو در تلگرام اندروید

?در iOS در اپلیکیشن تلگرام وارد تب چت شوید، بر روی کادر جستجو تب کنید و بر روی گزینه Clear بزنید. با این روش کلیه تاریخچه جستجو یک‌جا پاک می‌شود.

حذف تاریخچه جستجو در تلگرام ایفون
حذف تاریخچه جستجو در تلگرام ایفون

?توصیه می‌کنیم که حتما هر از چندگاهی برای امنیت بیشتر در تلگرام، تاریچه جستجو خود را پاک کنید، چرا که گر به هر دلیلی گوشی شما به دست افراد غریبه و ناشناس افتاد و وارد اپلیکیشن تلگرام شما شدند می‌توانند به لیست و تاریخچه جستجو شما دسترسی پیدا کنند.