دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

راهنمای غیرفعال کردن Face ID در گوشی iPhone X در شرایط اضطراری

گوشی آیفون x که به آیفون ۱۰ نیز معروف است در کنار دو گوشی جدید دیگر اپل قرار دارد و حالا خریداران می توانند از بین ست سه تایی اپل یکی را انتخاب کنند. یکی از قابلیت های گوشی های آیفون قابلیت رمز گشایی با چهره است که به Face ID مشهور است. هر چند این قابلیت برای باز کردن گوشی، یک تجربه بی نظیر است اما کماکان در مورد آن نگرانی هایی وجود دارد. مثلا بیم آن می رود که افرادی مثل مهاجمان یا پلیس و یا هر فرد دیگری به اجبار از شما بخواهد که گوشی تان را باز کنید. در این حالت، اگر Face ID فعال باشد، به ساده ترین شکل و بدون کمترین زحمت گوشی شما رمز گشایی می شود. گاهی در چنین حالتی از ست کردن Face ID پشیمان می شویم اما وقتی ادعای اپل مبنی بر قدرت ۲۰ برابری این ویژگی نسبت به تاچ آی دی را به یاد می اوریم، باز هم برای تنظیم آن انرژی می گیریم.

اگر به طور قانونی به این موضوع نگاه کنیم، پلیس اجازه ندارد به شما زور تحمیل کند تا گوشی تان را باز کنید مگر اینکه حکم قانونی داشته باشند. این موضوع برای هر نوع رمز گشایی روی گوشی، صحت دارد.

حالا فرض می کنیم که شما از این ویژگی برای رمز گشایی گوشی خود استفاده می کنید، اگر هر فردی گوشی شما را در دست داشته باشد و از شما بخواهد که گوشی را باز کنید می توانید به سرعت و بدون کمترین مشکل، فیس آی دی را غیرفعال کنید.

کافی است فقط بتوانید انگشت های تان را روی دکمه های دو طرف گوشی قرار دهید و فشار دهید. این که چه مدت زمان باید دکمه ها را بگیرید تا غیرفعال سازی انجام شود، صحبتی به میان نیست اما از آن جا که شما این کار را در شرایط ضروری و خاص انجام می دهید، می توان انتظار داشت که در کمترین زمان ممکن جواب گو باشد.

غیرفعال کردن Face ID در گوشی iPhone X
غیرفعال کردن Face ID در گوشی iPhone X

در تمام گوشی های اپل که به سیستم عامل Ios 11 ارتقا پیدا می کنند، بعد از ارتقا، با کمک دکمه پاور و فشردن ۵ باره ی آن، می توان قابلیت تماس ضروری را فراهم کرد اما در آیفون ۱۰ یا همان آیفون x کافی است همین سه دکمه را پنج بار فشار دهید تا قابلیت تماس اضطراری فعال شود.

به نظر می رسد آیفون x از نظر تجربه کاربری با سایر گوشی های اپل کمی متفاوت باشد اما اگر به طور کلی بخواهیم نگاه کنیم به جز تغییرات انگشت شمار، تفاوتی با آیفون ۸ و حتی آیفون ۷ ندارد با این حال این گوشی در ایران به میزان ۱۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. آیا شما حاضر هستید این گوشی را خریداری کنید؟ در این باره با ما صحبت کنید و این مقاله را روی شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توییتر منتشر کنید.