دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

چگونه بر روی عکس های تلگرام افکت گذاری کنیم؟

فیلتر گذاری های فان این روزها جزئی جدا نشدنی از رسانه های اجتماعی هستند که موجب می شود بتوان تنوعی بر روی تصاویری ایجاد کرده که نمونه های آن را به کرات مشاهده می کنیم.

از آخرین افکت هایی که مشاهده کرده اید، احتمالا تصاویری از اینستاگرام را به یاد دارید که کاربران در استوری هایشان به طور افراطی مورد استفاده قرار می دهند. از آن جا که تلگرام هم قصد عقب ماندن از هیچ رسانه ای ندارد، منتظر یک بروز رسانی برای افزودن افکت ها روی عکس بودیم که خوشبختانه این اتفاق خوب رخ داد. حالا شما می توانید قبل از اینکه برای دوستان خود عکس بفرستید، افکت هایی را روی تصویر قرار دهید و حالت فان ایجاد کنید. با ما همراه باشید تا این قابلیت ها را به شما یاد دهیم.

چگونه بر روی عکس های تلگرام افکت گذاری کنیم؟

ابتدا لازم است که اکانت تلگرام خود را بروز رسانی کنید. برای بروز رسانی لازم نیست گیج شوید. کافی است به یکی از مارکت های وطنی مثل بازار مراجعه کنید و عبارت telegram را جستجو کنید. در صفحه نتایج جستجوی شما، تلگرام در سمت راست و بالا قابل مشاهده است که دکمه بروز رسانی در مقابل آن قرار دارد. این گزینه را لمس کنید و چند دقیقه صبر کنید تا بروز رسانی انجام شود و جدید ترین نسخه بروز شده از تلگرام روی گوشی تان قرار گیرد. بعد از این وارد اکانت خود شوید.

در مرحله بعد وارد صفحه چت با آن فردی شوید که می خواهید تصویر را برایش ارسال کنید. بدین صورت گیره ای که نشان گر امکان اتچ کردن و ارسال عکس است را فشار دهید تا عکس را انتخاب کنید.

عکس را بزرگ کنید به طوری که بتوانید کل صفحه تلگرام را توسط آن پوشش دهید. ( مثل زیر )

عکس را که باز کردید روی آیتم نقاشی ضربه بزنید تا امکان افزودن افکت ها برای تان نمایش داده شود. با این کار با نمایی مطابق آن چه در اسکرین شات زیر مشاهده می کنید روبرو خواهید شد:

حالا شما می توانید سه آیکون مشاهده کنید که ما با دومین آیکون با علامت شکلک کار داریم. روی این گزینه کلیک کنید تا وارد پنل افکت ها شوید.

افکت ها به طور گروه بند شده تقسیم شده اند که از تب های بالای صفحه قابل دسترسی هستند اما می توانید در اولین تب همه را با هم نیز مشاهده کنید. حالا می توانید هر افکت را مطابق میل خود انتخاب کنید تا روی عکس قرار گیرد:

 عکس های تلگرام افکت گذاری
عکس های تلگرام افکت گذاری

من برای این عکس در مرحله اول یک عینک انتخاب کردم. با این انتخاب عینک بر روی عکس قرار گرفت که باید دایره تنظیماتی احاطه شده بود. این دایره به من اجازه داد که عکس را دقیقا روی چشم تنظیم کنم و به کمک دو آیکون آبی رنگ روی دایره، عینک را تغییر سایز و تغییر جهت بدهم.

اگر بخواهید آیتم را کپی کنید یا اصلا آن را حذف کنید کافی است که روی افکت کمی لمس طولانی داشته باشید تا دو گزینه برای تان نمایش داده شده و به تناسب یکی از آن ها را انتخاب کنید.

شما می توانید به هر تعدادی که می خواهید به تصویر افکت اضافه کنید و خروجی کار را مطابق میل خود رقم بزنید.

عکس بالا خروجی کار من است که در آن فقط به سه افکت بسنده کرده ام اما متوجه می شوید که چقدر تغییرات محسوس است و عکس به یک حالت سرگرم کننده و فان تبدیل شده است. در نهایت می توانید رنگ را تنظیم کید و یک متن به عکس اضافه کنید و در نهایت برایش یک کپشن هم بنویسید و آن را ارسال کنید.

آیا شما از این قابلیت در تلگرام آگاه بودید؟ تجربیات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید و اگر از ربات خاصی در تلگرام با همین رویکرد استفاده می کنید نام آن را برای من در انتهای این مقاله بنویسید. ضمنا دکمه های اشتراک گذاری را فراموش نکنید