دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

رفع مشکل Connecting در تلگرام

مشکل در اتصال تلگرام

گاهی بنابر دلایلی مشکل در اتصال تلگرام ایجاد می شود و تلگرام در حالت Connecting باقی می ماند. کاربران بسیاری با این مشکل مواجه می شوند و نمی توانند به تلگرام وصل شوند. چنانچه با مشکل در اتصال تلگرام مواجه هستید این موارد را بررسی کنید:

متصل بودن اینترنت

در بسیاری از اوقات مشکل Connecting در تلگرام به دلیل عدم اتصال به اینترنت است. وصل بودن گوشی به شبکه اینترنت وای فای و یا دیتا موبایل را بررسی کنید. اگر در اتصال اینترنت مشکلی وجود نداشته باشد، پس مشکل از سرویس دهی اینترنت است. اگر در شبکه اینترنتی اختلالی ایجاد شود تلگرام قادر به اتصال و Connecting نیست و در همان حالت باقی می ماند. برای آزمایش یک سایت را باز کنید تا از اتصال و صحت کارکرد اینترنت مطمئن شوید.

مشکل در دسترسی تلگرام

اگر فایروال بر روی دستگاه فعال باشد می تواند مانع از دسترسی تلگرام به اینترنت شود. البته مشکل در Mobile Data و اینترنت سیم کارت هم می تواند باشد در گوشی های اندرویدی این مراحل را انجام دهید.

  • Settings
  • Data Usage
  • Mobile یا Mobile Data
  • Set Mobile Data Limit را غیر فعال کنید.

حذف حافظه کش و دیتای تلگرام

حذف Cache و Data نیز میتواند مشکل اتصال در تلگرام را حل کند. برای حذف حافظه کش ابتدا اپ تلگرام را باز کرده و از بالای صفحه در سمت چپ آیکون سه خطی معروف تلگرام را لمس کنید و به ترتیب زیر عمل کنید.

  • گزینه Settings را انتخاب کنید.
  • گزینه Data & Storage را انتخاب نمایید.
  • گزینه Storage Usage را انتخاب کنید.
  • گزینه Clear Cache و همچنین Local Database را لمس و با حذف این اطلاعات موافقت کنید
رفع مشکل Connecting در تلگرام
رفع مشکل Connecting در تلگرام

تغییر شماره تلفن تلگرام

یک راه حل برای رفع مشکل Connecting در تلگرام هم وصل شدن با یک شماره دیگر است. در اغلب موارد با تغییر شماره تلفن مشکل در اتصال تلگرام بر طرف می شود. با رفع مشکل می توانید دوباره از همان شماره قبلی برای وصل شدن در تلگرام استفاده کنید. یک جا به جایی در شماره شیوه عجیبی است که کارساز است.

 حل مشکل در اتصال تلگرام با تغییر IP

قابلیت استفاده از پروکسی داخلی در پیام رسان تلگرام وجود دارد. با تغییر دادن IP با ابزارهای مختلف می توانید کانکت تلگرام را فعال کنید. این شیوه هم در برخی موارد چاره ساز است.

آپدیت نبودن تلگرام

برای اینکه مشکل در اتصال تلگرام نداشته باشید همیشه از آخرین نسخه  اپلیکیشن تلگرام استفاده کنید. دانلود تلگرام را از منابع قابل اعتماد انجام دهید. مشکل Connecting تلگرام را با حذف نسخه قبلی و نصب مجدد تلگرام  نسخه به روز می توان برطرف کرد.