دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

پوشه یا زیر دامنه کدام برای سئو مناسب است؟

بلاخره پوشه یا زیر دامنه ؟

حتما شما هم تا به حال با این مشکل رو به رو شدید که پوشه یا زیر دامنه ؟برای سایت خودم که نیاز دارم سرویس جدید راه اندازی کنم پوشه بسازم و سرویس رو با آدرس  Yourdomain.com/Folder در اختیار عموم قرار بدم و یا  Folder.Yourdomain.com . خب من این اطمینان رو میدم به شما که با خوندن این مطلب از این سر در گمی دربیاین و بتونید انتخاب خودتون رو راحت تر انجام بدین.

پوشه  :

فوایدی که پوشه داره اینه که تماما از وب سایت شما ارث میبره خاصیت ها رو توی سرچ اگر آدرس سایت شما جا افتاده و معروف باشه میتواند کاربر و بیشتر تحریک کند.

 

زیر دامنه Subdomain :

مثلا دیجی کالا مجله خبری خودش رو از ساب دامین Mag.digikala.com به فولدر digikala.com/mag انتقال داد. و مهمترین دلیل اون میتونه آدرس سایت باشه که مردم به اون اطمینان دارند . ولی این دلیل نیست.مثلا شما توی ساب دامین میتونید تنظیمات کاملا جدا گونه ای داشته باشید و یا حتی سرویس زیر دامنه میتونه با دامنه اصلی متفاوت باشه که این امر خودش خیلی مهمه

نتیجه گیری :

به نظر بنده این امر کاملا بستگی به شما و سیاست شما داره و هیچ تاثیری بر سئو شما نداره و تنها تاثیر اون جذب مخاطب هست. مثلا بلاگفا با زیر دامنه کار میکنه و آپارات با فولدر ولی در سئو برتری نسبت به هم نمیبینم و هر دو کاربر محور هستند. پس این سیاست شماست که تصمیم این کار رو میگیره.