دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

آموزش ساخت جیمیل ( ایمیل گوگل )

ایمیل چیست؟

امروز جیمیل یکی از معروفترین صندوق پست های الکتریکی است که ما آموزش ساخت جیمیل ( ایمیل گوگل ) را برای شما تهیه کرده ایم . ایمیل سال‌هاست که به یکی از پرکاربردترین ابزار ارتباطی تبدیل شده و سهولت ارسال ایمیل با ارسال نامه از طریق پستی غیرقابل مقایسه است.

از لحاظ لغت Email مرکب از دو واژه E که اول کلمه Electronic (الکترونیک)  و mail به معنای پست است : یعنی پست الکترونیک

شاید تاریخچه اولین ایمیل فرستاده شده در اینترنت به سال ۱۹۷۱ برگردد. وقتی که فردی به نام «روی تاملینسون» (Roy Tomlinson) روشی برای فرستادن پیام از طریق اینترنت و تنها یک کامپیوتر پیدا کرد. او با استفاده از @ نام گیرنده ایمیل را مشخص می‌کرد.

فرق بین ایمیل و جمیل

ورود گوگل به عرصه پست‌‌الکترونیکی تحولات مهمی را در این زمینه به‌‌وجود آورد که می‌‌توان ده برابر شدن ظرفیت برخی صندوق‌‌های پست‌‌الکترونیکی رایگان را از آن‌‌جمله دانست. در واقع هنگامی که گوگل عرضه Gmail با ظرفیت یک گیگابایت را اعلام کرد، یاهو (که خیلی ها به اسم ایمیل می شناسند) نیز وادار به عکس‌‌العمل شده، به‌‌طور ناگهانی و اعلام نشده، ظرفیت صندوق‌‌های پستی رایگان خود را از ۶ مگابایت به ۱۰۰مگابایت و سپس به یک گیگابایت افزایش داد؛ گوگل هم متقابلاً ظرفیت این صندوق‌‌ها را به دو گیگابایت رسانید.
در این قسمت در آسمونی برای شما تفاوت های جیمیل و ایمیل را برای کسانی که نمی دانند شرح میدهیم. پس با ما همراه باشید.
قبل از ورود به موضوع یکبار دیگر واضح توضیح می دهیم:
خدمات ایمیل شرکت یاهو و گوگل هر ۲ یک ایمیل هستند و در واقع استفاده از لفظ ایمیل برای یاهو و جیمیل برای گوگل اشتباه است، هر ۲ ایمیل هستند، حال ممکن است ایمیل شخصی در یاهو باشد یا ممکن است در جیمیل باشد!

انواع ایمیل

ایمیل را می توان به دو طریق ایجاد و استفاده نمود

 

  1.  از طریق سایتهایی که ایمیل رایگان می دهند مانند yahoo  و Gmailکه مدیریت این ایمیل ها نیز از طریق خود این سایت ها امکان پذیر است .(اینگونه ایمیل ها مورد بحث در مقاله پیش رو نمی باشند)
  2.  ایجاد ایمیل های اختصاصی از سایت های اختصاصی .

 

همانطور که قبلاً گفته شد ایمیل از دو بخش تشکیل شده است که توسط علامت @ از هم جدا می شوند :

بخش اول Username وبخش دوم نام سایت ویا دامنه ایی است که ایمیل در آن قرار می گیرد.حروف کوچک وبزرگ در آدرس ایمیل بی تاثیر بوده اما معمولا ً همه حروف را بصورت کوچک می نویسند .در ضمن بین هیچ کدام از حروف وبخش های آدرس ایمیل فاصله ایی وجود ندارد

در ایمیل های اختصاصی ابتدا نیاز است یک Domain  و یک Host خریداری شود .

شما هم تا به حال حتما خواستید که ایمیل شخصیتون رو خودتون بسازید. البته سرویس های مختلفی برای ایجاد ایمیل هست مانند Gmail , Yahoo ایمیل های شخصی و … ما این آموزش را برای شما تهیه کرده ایم .

آموزش ساخت جیمیل ( ایمیل گوگل )

۱ . وارد آدرس Gmail.com بشوید .

۲ . روی گزینه More Option کلیک کرده و سپس گزینه Create account را کلیک میکنید .

 

ساخت جیمیل
ساخت جیمیل

۳ . در صفحه باز شده گزینه ها را مطابق درخواست و به درستی پر کنید . ( جون اگر رمزتان فراموش کنید با همین گزینه ها میتوانید رمز رو دوباره بازیابی کنید. )

آموزش ساخت جیمیل ( ایمیل گوگل )
آموزش ساخت جیمیل ( ایمیل گوگل )

خب کار تمام است شما یک جیمیل دارید و میتوانید به راحتی از آن استفاده کنید . شما میتوانید از طریق آدرس Gmail.com از هر مکانی به ایمیل خود و اطلاعات درون آن دسترسی پیدا کنید .