دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

چگونه گوشی های iPhone 8 و iPhone 8 Plus را اجباری ریستارت کنیم؟

ریستارت کردن در گوشی ها روش مرسوم و مسیر خاص خود را دارد که بیشتر اوقات به کمک دکمه پاور می توان آن را پیدا کرد و انجام داد. اما همیشه گوشی شما به شما این اجازه را نمی دهد که به سادگی و درستی و به حالت نورمال گوشی را ریستارت کنید. مثلا فرض کنید که گوشی در حال کار کردن است و ناگهان روی یک صفحه متوقف می شود، یا اینکه، در داخل چرخه ای می افتد که احساس ویروسی بودن گوشی به شما دست می دهد. تنها راهی که وجود دارد تا گوشی را به حال اولیه خود برگردانید این است که آن را ریستارت کنید البته ریستارت سخت یا ریستارت اجباری.

این موضوع در تمام پلتفرم های هوشمند رخ می دهد اما روش ها بکار گیری آن کاملا متفاوت است.

در گوشی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس شما به کمک گرفتن دو دکمه به طور همزمان به مدت ۱۰ ثانیه می توانستید گوشی خود را ریستارت اجباری نمایید .اما در آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس به یمن تغییرات جدیدی که رخ داده کار ریستارت اجباری فرق دارد. تنها شباهتی که وجود دارد این است که باید به لوگوی اپل برسید تا مطمئن شوید که گوشی در حال ریستارت شدن است و این یعنی پایان ماجرا.

چگونه گوشی های iPhone 8 و iPhone 8 Plus را اجباری ریستارت کنیم؟

پیش از اینکه بتوانید گوشی آیفون ۸ را ریستارت اجباری کنید، لازم است که به یک نکته مهم اشاره کنیم. اپل برای اینکه این کار به راحتی انجام بگیرد، این بار طوری برنامه ریزی کرده که نیازی نباشد دکمه ها را همزمان با هم بگیرید اما قضیه ۱۰ ثانیه کماکان ادامه دارد.

اما باز هم یک استثنا در آیفون ۸ وجود دارد و آن هم اینکه، زمانی که شما می خواهید تماس اضطراری در آیفون ۸ ایجاد کنید، باید دکمه بالا یا پایین بردن ولوم را با دکمه کناری بگیرید. این یعنی وقتی که می خواهید گوشی را اجبارا ریستارت کنید، عملیات یاد شده تداخل ایجاد کرده و نمی توانید مثل سابق این کار را انجام دهید پس روش به حالت جدیدی انتقال داده شده که شامل سه مرحله زیر است:

۱-اول یک ضربه سریع به دکمه افزایش Volume بزنید

۲- دوم یک ضربه سریع به دکمه کاهش Volume بزنید.

۳- سوم و در آخر، دکمه کناری را به مدت زمان ۱۰ ثانیه گرفته تا اینکه بتوانید لوگوی سیبی اپل را مشاهده کنید.

در عکس زیر موقعیت این دکمه ها و استفاده از آن ها اورده شده است:

ریستارت اجباری قابلیت خوبی است که زمانی گوشی تان هنگ می کند و در جایی از عملیات متوقف می شود، می توانید به حربه آن، به گوشی شوکی وارد کنید و دوباره آن را به حالت اول برگردانید.

در این باره نظری دارید؟ خوشحال می شوم آن چه در این باره به ذهنتان رسیده را با من در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.