دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

آموزش بازیابی یوزرنیم و پسورد فراموش شده اینستاگرام

بازیابی اطلاعات اینستاگرام

شاید تاکنون  بارها پسورد اکانت اینستاگرام خود را فراموش کرده باشید. در این مواقع با داشتن یوزر نیم مشکلی در بازیابی پسورد نخواهید داشت. ولی چنانچه علاوه بر پسورد، یوزرنیم اینستاگرام خود را فراموش کرده اید  دچار مشکل خواهید شد. اگر شما نیز اطلاعات ورود به اکانت اینستاگرام خود را به یاد نمی آورید نگران نباشید. در این مطلب آموزش بازیابی اطلاعات اینستاگرام را می خوانید.

نحوه بازیابی اطلاعات اینستاگرام

در هنگام فراموش کردن یوزرنیم و پسورد اینستاگرام، این مراحل را انجام دهید.

اپلیکیشن اینستاگرام را اجرا کنید. در قسمت Log in گزینه Forgot را انتخاب کنید.

۳ گزینه پیشنهاد می شود که باید یکی را انتخاب کنید. با دسترسی به هر یک از این موارد می توانید بازیابی اطلاعات اینستاگرام را به سادگی انجام دهید. دسترسی به یک مورد هم نجات دهنده است.

الف-به هنگام ثبت نام در اینستاگرام یک ایمیل را ثبت کرده اید که امروز به دردتان می خورد. گزینه With Username or Email را انتخاب کنید. سپس با وارد کردن آدرس ایمیل، نامه دریافتی از اینستاگرام خود را باز کنید تا یوزرنیم اینستاگرام ارسالی را به دست بیاورید.سپس در ایمیل بر روی  گزینه Reset Password یا لینک اختصاصی که ارسال شده کلیک کنید. اتوماتیک وارد صفحه ای می شوید که می توانید یک پسورد جدید را انتخاب کنید.

ب- شماره تلفن در تعامل با اکانت اینستاگرام خود را به یاد دارید؟ با دسترسی به این شماره نیز راه نجاتی وجود دارد. در این صورت گزینه With SMS را انتخاب کنید. اکنون منتظر ارسال یک لینک از سوی اینستاگرام باشید. یک پیامک دریافت می کنید که حاوی یوزرنیم اینستاگرام شماست و یک لینک هم برای بازیابی رمز عبور در آن وجود دارد.

ج- چنانچه  اکانت اینستاگرام و اکانت فیسبوک‌تان در ارتباط باشند باید مشخصات اکانت فیسبوک خود را حداقل بدانید. در این صورت  با انتخاب گزینه With Facebook مشکل برطرف می شود. با وارد کردن مشخصات اکانت فیسبوک به راحتی می توانید به اینستاگرام خود سترسی داشته باشید.

بازیابی اطلاعات اینستاگرام با یکی از این موارد امکان پذیر است ولی اگر هیچکدام این موارد را نیز به خاطر ندارید بهتر است برای همیشه با اکانت اینستاگرام خود خداحافظی کنید.