دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

آموزش ارسال استوری دیگران برای دوستان در اینستاگرام

از آن جا که استوری اینستاگرام روزانه توسط میلیون ها نفر مورد استفاده قرار می گیرد، این شبکه هر بار طی بروز رسانی هایی قابلیت های جدیدی به آن اضافه می کند. مثلا هم اکنون شما می توانید استوری هایی که مشاهده می کنید را برای دوستان خود ارسال کنید. حتی می توانید یک گروه ایجاد کنید و بعد این استوری ها را در آن به اشتراک بگذارید.

در این مقاله دیجی تورینگ به شما کمک می کند تا بتوانید استوی ها را برای هر تعداد از دوستان تان که می خواهید به یک باره به اشتراک بگذارید. با ما همراه باشید.

ارسال استوری دیگران برای دوستان

اول از هر چیز نیاز است که نرم افزار اینستاگرام خود را بروز رسانی کنید. اگر تا کنون این کار را انجام نداده اید یک روش ساده به شما یاد می دهم.

وارد یکی از مارکت های اپلیکیشن شوید، و در آن جا نام Instagram را سرچ کنید تا لوگوی مخصوص و جدید این شبکه نمایان شود. بعد از این، باید عبارت بروز رسانی را در مقابل آن مشاهده کنید. اگر روی این آیکون ضربه بزنید، عملیات دانلود و بروز رسانی اتوماتیک انجام خواهد شد و خواهید توانست از قابلیت های جدید این نرم افزار استفاده کنید.

خب حالا تصور می کنیم که بروز رسانی به خوبی انجام شده و شما وارد اکانت خود شده اید.

اگر به برنامه اینستاگرام خود دقت کنید، شما با ۵ تب که تب ها در انتها و پایین صفحه قرار دارند مواجه هستید. لازم است تب اول را فشار دهید. این تب از سمت چپ اولین تب بوده و شکل خانه دارد.

با فشردن این تب سریع استوری های دوستان خود را در بالا مشاهده خواهید کرد. یکی از استوری ها را انتخاب و باز کنید:

ارسال استوری دیگران برای دوستان

وقتی که استوری را باز کردید در انتها امکاناتی در اختیارتان قرار داده شده که از جمله آن می توان به نوشتن پیام، ارسال عکس و سایر تنظیمات اشاره کرد اما به فلش پیکانی که در سمت راست قرار دارد نگاه کنید. ما دقیقا با این فلش کار داریم چرا که این فلش اغاز عملیات ارسال استوری به دوستان مان است. خب روی آن ضربه بزنید:

ارسال استوری دیگران برای دوستان

با ضربه زدن به آن، می توانید به سادگی لیست دوستان خود را مشاهده کنید. جلوی نام هر کدام از دوستان تان می توانید یک دکمه قابل تیک زدن مشاهده کنید. استوری را می خواهید برای کدام دوست خود ارسال کنید؟ در این بخش می توانید با تیک دار کردن این گزینه، دوست یا دوستان خود را انتخاب کنید. حتی می توانید با زدن دکمه new group در سمت راست و بالا، یک گروه جدید ایجاد کنید و استوری را در آن قرار دهید. به هر حال هر کاری که لازم است در این مرحله انجام دهید به تناسب علاقه خود، انجام بدهید تا وضعیت به صورت زیر تغییر کند:

ارسال استوری دیگران برای دوستان

بعد از انتخاب اولین نفر، دکمه send ظاهر می شود و می توانید آن را لمس کنید تا استوری برای دوستان تان فرستاده شود.

ارسال استوری دیگران برای دوستان

وقتی که استوری را ارسال کردید می توانید به بخش دایرکت با دوستان خود بروید و استوری ارسال شده را در بخش ارسال دایرکت یا چت خصوصی آن ها مشاهده کنید. وضعیت آن چه ارسال کرده اید چیزی شببه به عکس بالاست.

حالا وقتی که فرد مقابل استوری ارسال شده را مشاهده کرد، می توانید در زیر آن عبارتی مشاهده کنید که نشان از این دارد که فرد مقابل استوری را دیده است.

من از قابلیت های جدید اینستاگرام هر بار واقعا لذت می برم چون کاملا مفید و کاربردی است. نظر شما در این باره آیا با نظر من موافق است؟ دیدگاه های خود را با من در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی تان نشر دهید.