دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

مشکل گرفتن اسکرین شات در تلگرام چگونه حل کنیم ؟ ( آندروید )

آموزش حل مشکل گرفتن اسکرین شات در تلگرام

تا چندی پیش بدون بروز هیچ مشکلی می‌توانستید هر زمان که تمایل داشتید در حین اجرای برنامه تلگرام از محتوای نمایشگر اسکرین شات یا عکس بگیرید. اما در نسخه‌های جدید تلگرام ممکن است بنا به دلایل خاصی برای گرفتن اسکرین شات در تلگرام دچار مشکل شوید. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه رفع مشکل گرفتن اسکرین شات در تلگرام بپردازیم.

پیش از هر چیز باید منظور خود را از عبارت گرفتن اسکرین شات در تلگرام بیان کنیم. اسکرین شات یا همان Screenshot عکسی است که کاربر از محتوای صفحه نمایش یک دستگاه هوشمند نظیر موبایل ضبط می‌کند. اگر با کامپیوتر آشنایی داشته باشید، عمل مشابه در آن با اصطلاح پرینت اسکرین (Print Screen) شناخته می‌شود. بنابراین گرفتن اسکرین شات در تلگرام بدین معناست که در حین اجرای برنامه تلگرام از محتوای آن عکس ضبط کنید.

برطرف کردن مشکل گرفتن اسکرین شات در تلگرام به سادگی امکانپذیر است. غیر فعال شدن این قابلیت با فعال بودن قابلیت Passcode یا همان تعیین رمز عبور برای اپلیکیشن تلگرام ارتباط مستقیمی دارد. به منظور فعال کردن اسکرین شات در تلگرام مراحل زیر را طی کنید:

مشکل گرفتن اسکرین شات در تلگرام
مشکل گرفتن اسکرین شات در تلگرام

چگونه مشکل گرفتن اسکرین شات در تلگرام را حل کنیم

 

۱ . ابتدا از منوی اصلی برنامه تلگرام به بخش تنظیمات یا همان Settings مراجعه کنید.

۲ . در لیست تنظیمات ارائه شده گزینه Privacy & Security را لمس کنید.

۳ . حال گزینه Passcode Lock را انتخاب کنید. به احتمال زیاد این گزینه در برنامه تلگرام شما فعال است (فعال بودن این گزینه منجر به قفل گذاری برنامه تلگرام می‌شود). هنگامی که به تنظیمات بخش Passcode Lock مراجعه کردید تنها کاری که باید بکنید این است که گزینه Allow Screen Capture را فعال نمایید.

۴ . از برنامه تلگرام خارج شده و بار دیگر آن را اجرا کنید .
۵ . با انجام مراحل فوق مشکل گرفتن اسکرین شات رفع می‌شود و شما قادر خواهید بود هر زمان که تمایل داشتید از محتوای این برنامه در گوشی یا تبلت خود اسکرین شات تهیه کنید.

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه رفع مشکل ضبط یا گرفتن اسکرین شات در تلگرام پرداختیم. این مشکل مربوط به نسخه‌ جدید برنامه تلگرام و قابلیت امنیتی Allow Screen Capture می‌شود.