دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

معرفی اپلیکیشن Iconic؛ آیکن های مخصوص خودتان را بسازید

طبیعتا طراحی یک لوگو یا پکیج آیکن حرفه ای کار افراد تازه کار نیست. شاید فقط گرافیست های کارکشته به واسطه سال ها تجربه و درک بصری بالا بتوانند از پس این کار بر بیایند، اما این در شرایطی است که هدف تان از طراحی لوگو و آیکن کاملا جدی و حرفه ای باشد.

اگر هدف تان از طراحی آیکن فقط ایجاد تنوع در سیستم عامل است یا آنکه لوگوی ساده و کم هزینه ای برای اپلیکیشن کوچک و مستقل خود می خواهید، شاید ابزاری مثل Iconic به خوبی بتواند کارتان را راه بیندازد.

بیش از ۵۰۰۰ آیکن آماده در Iconic منتظر شما هستند که آن ها را به هر شکلی که دوست دارید در بیاورید؛ به دلخواه رنگ آمیزی شان کنید، ابعادشان را تغییر بدهید و خروجی های با کیفیت تحویل بگیرید.

اگر چه آیکونیک از پس ساخت لوگو هم بر می آید، اما در اصل برای ساخت پکیج های آیکن طراحی شده که در محصولاتی مثل لانچرها قابل استفاده هستند. آیکونیک در مجموع شش دسته آیکن آماده را به شما ارائه کرده: آیکن های متریال دیزاین، Font Awesome، Linea، Entypo، Open Iconic و Themify که هر کدام سبک طراحی منحصر به فرد و تنظیمات خاص خود را دارند.

دوست دارید پکیجی از آیکن های ساده و مینیمال داشته باشید؟ یا این که آیکن های فانتزی را ترجیح می دهید که نوشته ها دورشان را احاطه کرده اند؟ خوشبختانه در Iconic به همه این موارد دسترسی دارید. فقط باید حوصله داشته باشید و روی طراحی شان وقت بگذارید.

تنظیماتی مثل تغییر رنگ و سایز و مقیاس و درجه چرخش به شما کمک می کنند که از یک طرح خام و اولیه، آیکنی بدیع و خلاقانه بسازید. نسخه رایگان اپ آیکن ها را در ابعاد ۱۰۰x100 پیکسل تحویل شما می دهد. اما اگر به رزولوشن بیشتری احتیاج داشته باشید باید به سراغ نسخه پرو اپ بروید که امکانات اضافه ای مثل افزودن انواع سایه به اشکال را هم در خود دارد.

پشتیبانی از فرمت SVG هم یکی از قابلیت های بسیار مفید آیکونیک به حساب می آید تا به لطف آن بتوانید از طریق ادیتور متن هم طرح های ذهنی تان را پیاده سازی کنید. بد نیست بدانید که این فرمت تقریبا در تمام مرورگرهای مدرن اینترنتی پشتیبانی می شود.

اپلیکیشن آیکونیک برای آنکه امکانات شخصی سازی اش را به اوج برساند امکان بارگذاری فونت های شخص ثالث را هم برایتان فراهم کرده. بنابراین می توانید برای طراحی لوگو یا آیکن فونت های مورد علاقه تان را هم به کار بگیرید تا از نتیجه نهایی رضایت کامل داشته باشید.

آیکونیک اپلیکیشن خوبی است تا بتوانید برای لانچرهایی مثل نووا، اپکس، اکشن، سولو و گو لانچر آیکن پک های جدید بسازید. اگر کارتان خیلی خوب بود، حتی شاید بتوانید آن ها را در قالب آیکن پک های شخص ثالث به فروش برسانید تا از این طریق کسب درآمدی هم کرده باشید.

اپلیکیشن خوب و کاربردی Iconic را می توانید همین حالا از پلی استور دانلود کنید.