دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

آموزش افزایش عمر باتری در گوشی های iPhone 8 و iPhone 8 Plus

برای افزایش عمر باتری در گوشی های iPhone 8 و iPhone 8 Plus چه کنیم؟

امیدواریم که به زودی بتوانید صاحب یک گوشی آیفون ۸ یا آیفون ۸ پلاس شوید. این گوشی دارای ویژگی های مهمی است که از جمله آن می توان به شارژ وایرلس اشاره کرد. اما چیزی که حقیقت دارد این است که باتری گوشی آیفون ۸ نسبت به نمونه سال قبل که آیفون ۷ است دارای باتری کوچکتری است.
طبق آن چه تا کنون اعلام شده، آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس، به ترتیب با کاهش ۱۳۹ میلی آمپر و ۲۲۹ میلی آمپری، در دسترس شما است اما اپل ادعا دارد که عمر باتری های گوشی جدیدش به مراتب بهتر از گوشی های قدیمی تر است.

به هر حال ما در این مقاله به شما یاد می دهیم که چگونه، باتری گوشی تان را بخاطر این میزان کاهش ظرفیت تقویت کنید تا عمر آن را فوق العاده افزایش دهید.

۱ . غیرفعال کردن True Tone

گوشی های آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس به همراه آیفون x دارای نمایشگر True Tone هستند که از iPad Pro وام گرفته شده اند. این قابلیت به شما امکان می دهد که به جهت مشاهده رنگ دقیق و طبیعی، نمایشگر، به تناسب محیطی که در آن قرار گرفته اید تغییر ماهیت پیدا کند.

با این حال، تجزیه و تحلیل موقعیت مکانی شما در همه زمان ها لزوما برای باتری شما مناسب نیست. اگر عمر باتری بیش از رنگ نمایشگر برای تان اهمیت دارد، می توانید به بخش تنظیمات گوشی آیفون رفته و از آن جا گزینه Display & Brightness را انتخاب کنید و گزینه True Tone را غیر فعال کنید.

علاوه بر این درست به همین دلیل و با همین هدف می توانید قابلیت Auto-Brightness را در همین بخش غیرفعال کنید تا طول عمر باتری افزایش پیدا کند.

۲ . با کیفیت پایینتر فیلم برداری کنید

در گوشی جدید اپل قابلیت گرفتن فیلم ۴k با ۶۰ فریم امکان پذیر شده که این نشان از یک فیلم برداری فوق العاده دارد اما افزایش تعداد فریم ها بر طول عمر باتری تاثیر منفی می گذارد. به طور کلی هرچه کیفیت بیشتر باشد و تعداد فریم ها بیشتر باشد، طول عمر باتری کاهش پیدا می کند. ولی خوشبختانه اپل در دیوایس های خود به ما این امکان را می دهد که تا حد امکان، کیفیت و فریم ها را شخصی سازی کنیم. برای انجام تنظیمات این بخش، وارد اپلیکیشن تنظیمات شده و گزینه Camera را انتخاب کنید. از میان لیستی که نمایش داده می شود گزینه Record Video را انتخاب کنید تا آپشن های زیر را ببینید:

  • ۷۲۰p HD at 30 fps
  • ۱۰۸۰p HD at 30 fps
  • ۱۰۸۰p HD at 60 fps
  • ۴K at 24 fps
  • ۴K at 30 fps
  • ۴K at 60 fps

قبل از اینکه شروع به فیلم برداری کنید، می توانید با سنجیدن بفهمید که به چه میزان کیفیتی نیاز دارید پس قبل از اینکه شروع به فیلم برداری کنید حتما این گزینه ها را مد نظر قرار داده و کیفیت لازم را انتخاب کنید.

اگر می خواهید، حداکثر زمان لازم برای مصرف باتری در اختیار داشته باشید بهتر است گزینه اول را انتخاب کنید اما توصیه من این است که گزینه دوم را انتخاب کنید چرا که هم به شما امکان می دهد میزان باتری مصرفی کاهش پیدا کند و همچنان تصاویر عالی به نظر برسند چرا که در گزینه اول، تصویر ضبط شده چنان کیفیتی که باید نخواهند داشت.

۳ . از قابلیت شارژ سریع استفاده کنید

زمانی که فراموش کرده اید گوشی تان را به شارژ بزنید می توانید از قابلیت شارژ سریع استفاده کنید که در آیفون ۸ قرار داده شده و این برگ برنده نسبت به سایر گوشی های قبلی برای مدل ۸ رقم خورده است. در این مدل از شارژ گوشی، اپل ادعا دارد که می توانید طی ۳۰ دقیقه، تا ۵۰ درصد از ظرفیت کل،   گوشی تان را شارژ کنید.

به نظر شما برای افزایش قابلیت طول عمر باتری آیفون چه دستورالعمل های جدیدی می تواند پر فایده باشد؟ تجربیات و نظرات خود را در بخش نظرات بنیوسید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.