دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

آموزش استفاده از قابلیت لایو با دوستان در اینستاگرام (Go Live)

البته این قابلیت به معنی انتشار ویدیویی زنده متشکل از دو نفر در یک مکان و با استفاده از یک دستگاه نخواهد بود، چرا که این کار، نیاز به ارائه آپدیتی جدید ندارد! به لطف قابلیت جدید، یک کاربر می‌تواند فردی دیگر را به ویدیوی زنده اینستاگرام خود اضافه کند. حال این فرد در حال استفاده از یک دستگاه دیگر بوده و می‌تواند در هر جایی از دنیا حضور داشته باشد. به این ترتیب در چهارچوب لایو ارسالی دو کاربر حضور خواهند داشت. مثل همیشه، هر تعداد کاربر می‌توانند این ویدیو را مشاهده کنند.

وقتی فردی دیگر را به ویدیوی لایو خود دعوت می‌کنید، نمایشگر به دو قسمت تقسیم شده و کاربر اصلی در یک نیمه و کاربر دعوت شده در نیمه‌ای دیگر قرار می‌گیرد. هر کاربری که به این لایو دو نفره وارد شود، می‌تواند همانند حالت عادی آن را لایک کرده و یا کامنت بگذارد.

آموزش استفاده از قابلیت لایو با دوستان در اینستاگرام (Go Live)

برای چک‌کردن این‌که این گزینه برای شما فعال است یا خیر می‌توانید در هنگام انجام پخش لایو در پایین صفحه به‌دنبال دکمه جدید Go Live With باشید. در این حالت مانند لایو عادی، بیننده‌ها می‌توانند کامنت بگذارند و لایک کنند.

ابتدا باید یک لایو معمولی ایجاد کنید، برای این کار صفحه ی اصلی را به سمت راست بکشید و به بخش Story بروید و از گزینه های پایین Live را انتخاب کنید. هنگامی که لایو شما شروع شد، یک شکلک را در پایین صفحه مشاهده خواهید کرد که مانند دو صورتک لبخند هستند که کنار یکدیگر قرار گرفته اند، آن را لمس کنید.

پس از آن یک لیست از مخاطبانتان در صفحه ظاهر می شود و شما می توانید از میان آنها یکی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که فقط و فقط می توانید یک نفر را از این لیست اضافه کنید پس با دقت زیادی انتخاب نمایید!

اخراج فرد دعوت شده از لایو شما

طبق پستی که اینستاگرام در وبلاگ خود برای معرفی این قابلیت منتشر کرده است، می‌توانید در هر زمان که بخواهید نفر دوم را از لایو خود حذف کنید و نفر دیگری را جایگزین کنید. هم‌چنین مهمان می‌تواند با اختیار خودش از لایو شما خارج شود. پس از پخش زنده نیز ویدئوی کامل آن می‌تواند به انتخاب کاربر در استوری‌ها قرار بگیرد.

کلام پایانی

قابلیت افزودن کاربران دیگر به پخش زنده هنوز در سرویس‌های محبوب دیگر مانند یوتیوب و اسنپ‌چت در دسترس نیست. البته فیس‌بوک در اردیبهشت‌ماه این قابلیت را در دسترس کاربران و صفحات مختلف قرار داد. انتظار می‌رود که این قابلیت در ماه‌های آینده در دسترس همه‌ی کاربران اینستاگرام قرار بگیرد.

پخش مجدد لایوها در استوری برای اولین بار در خردادماه بود که در دسترس کاربران اینستاگرام قرار گرفت. هم‌چنین ماه گذشته فیس‌بوک اعلام کرد که بخش استوری اینستاگرام روزانه ۲۵۰ میلیون کاربر فعال دارد.