دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

اپلیکیشن های حذف شده اپ استور را از کجا نصب کنیم؟

جایگزین اپل استور

جایگزین اپ استور چیست؟

حذف اپلیکیشن های ایرانی
حذف اپلیکیشن های ایرانی

 

چند روزی که میشنویم اپل سر ناسازگاری با برنامه نویسان ایرانی برداشته و داره تمام اپلیکیشن های زبان فارسی از جمله دیجی کالا , اسنپ , تپ سی و … رو از روی استور خودش برمیداره به دلیل تحریم این در حالی هست که تمام این اپلیکیشن ها روی گوگل پلی هست و دارن به راحتی به کار خودشون ادامه میدن .

و اما راه حل !

۱ . استفاده از سیب اپ SIBAPP :

دانلود سیب اپ
دانلود سیب اپ

شما میتونید با کلیک روی دکمه زیر به سایت سیب اپ هدایت بشید و با کلیک روی دانلود سیب اپ اپلیکیشن مربوطه رو دانلود کنید و از کلی اپلیکیشن ایرانی به روز استفاده کنید . سیب اپ یه استور مربوط به اپیلیکیشن های اپل هست که کار با اون خیلی راحت هست .

ویژگی های سیب اپ
ویژگی های سیب اپ

دانلود سیب اپ

۲ . استفاده از اپلیکیشن نصاب :‌

اپلیکیشن نصاب
اپلیکیشن نصاب

برخلاف کاربران سیستم عامل اندروید، کاربران آی‌دیوایس‌های اپل با محدودیت‌های بسیاری در زمینه‌ی نصب اپلیکیشن و بازی بر روی دستگاهشان مواجه هستند. دارندگان دستگاه‌های اندرویدی به سادگی می‌توانند فایل‌های نصبی اپلیکیشن و بازی‌های اندرویدی را از اینترنت دانلود کرده و آن را به طور مستقیم از طریق خود گوشی نصب کنند. اما سیستم عامل آی‌اواس به طور پیش‌فرض دانلود منیجری نیز ندارد و حتی اگر با دانلود منیجرهای شخص ثالث فایل نصبی اپلیکیشن یا بازی‌های آی‌اواس را دانلود کنید، از طریق خود گوشی نمی‌توانید آن را نصب کنید. اپلیکیشن نصاب با هدف رفع این محدودیت توسعه یافته است.

نکته نصاب استور نیست 

نصاب مرورگری در اختیارتان قرار می‌دهد که نظیر سافاری قادر به بازکردن هر صفحه‌ی وبی است. تنها با این تفاوت که وقتی بر روی لینک دانلود فایل نصبی بازی یا اپلیکیشن آی‌اواس با فرمت IPA تپ کنید، نصاب آن اپلیکیشن یا بازی را به طور مستقیم بر روی دستگاهتان نصب خواهد کرد. این اپلیکیشن از همان ساز و کاری که اپلیکیشن اپ استور برای نصب اپلیکیشن استفاده می‌کند بهره می‌برد. این بدان معناست که اپلیکیشن و بازی‌ها توسط خود سیستم عامل دانلود می‌شود و حتی نیازی به در حال اجرا ماندن اپلیکیشن در حین نصب نیست.

اپلیکیشن نصاب
اپلیکیشن نصاب

در کنار امکان دانلود و نصب مستقیم از وب، قابلیت نصب فایل‌های دانلودشده‌ی پیشین نیز وجود دارد. می‌توانید فایل‌های با پسوند IPA را به نصاب تحویل دهید و سپس از طریق بخش فایل منیجر آن‌ها را سریعاً بر روی آی‌دیوایستان نصب کنید. در این حالت نیز تنها تا زمانی نیاز به در حال اجراماندن نصاب است که فایل نصبی به سیستم عامل تحویل داده شود. بقیه‌ی کار را سیستم عامل انجام خواهد داد.

چند وقتی است نصاب شبیه به استور ها شده و یک سری اپلیکیشن اختصاصی و اپلیکیشن های حذف شده رو نیز شامل شده ولی چون نصاب هزینه نصب ده هزار تومنی داره نمیشه از اون به عنوان یک استور نام برد چون شما برای ورود به هیچ مغازه ای هزینه جداگانه ای را پرداخت نخواهید کرد.

دانلود اپلیکیشن نصاب