دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

ریپورت کانال تلگرام چگونه است و مراحل انجام آن چگونه است ؟

ریپورت کانال تلگرام

شما هم حتما تا به حال خواستین ریپورت کانال تلگرام و کانال های غیر عرف و خلاف قوانین انجام بدین و خواستین که اون ها رو گذارش بدین ولی چگونه ؟

چگونه یک کانال را ریپورت یا گزارش کنیم ؟

به منظور گزارش تخلف یا ریپورت کانال تلگرام مراحل زیر را طی کنید:

۱ . برنامه تلگرام را اجرا کنید.

۲ . وارد کانال مورد نظر شوید.

۳ . در اندروید روی آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید و در ایفون روی عکس کانال کلیک کرده و گزینه ریپورت Report  را انتخاب کرده

۴ . گزینه Report را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه یک منوی کشویی در بخش زیرین صفحه نمایان می‌شود که باید با استفاده از گزینه‌های آن دلیل گزارش تخلف یا ریپورت خود را مشخص کنید. این گزینه‌ها به شر زیر هستند:

▪️گزینه Spam: از این گزینه در شرایطی استفاده می‌شود که در کانال مورد نظر پست های هرز یا اسپم ارسال شوند.

▪️گزینه Violence: از این گزینه در شرایطی استفاده می‌شود که در کانال مورد نظر پست های خشونت آمیز ارسال و به نوعی هدف کانال ترویج خشونت در بین مردم باشد.

▪️گزینه Pornography: از این گزینه در شرایطی استفاده می‌شود که در کانال مورد نظر پست های غیر اخلاقی و برهنگی ارسال گردد.

▪️گزینه Other: از این گزینه در شرایطی استفاده می‌شود که دلیل شما برای ریپورت کانال تلگرام به موارد اشاره شده مربوط نباشد. با انتخاب این گزینه باید دلیل ریپورت خود را در فیلدی که با عنوان Description ارائه شده است، شرح دهید و سپس آیکون تیک موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید.

خب کار تمام است شما ریپورت کانال تلگرام را به درستی انجام داده اید حالا تصمیم با تلگرام است که با این کانال چگونه برخورد کند .