دیجی تورینگ
مرجع آموزش و اخبار فناوری اطلاعات

راهنمای فعال سازی siri و ریستارت کردن آیفون x بدون دکمه home

زمانی که آی او اس ۱۱ توسط اپل به صورت نسخه بتا در دسترس قرار گرفت ویژگی هایی در آن مشاهده می کردیم که می توانستیم پیش بینی کنیم که قرار است برای آیفون جدید یعنی آیفون ۸ یک سری اتفاقات بیفتد اما چندی پیش متوجه شدیم که این تغییرات نظیر ریستارت کردن و فعال کردن سیری بر پایه نرم افزار ( و نه دکمه home ) بی دلیل نبوده است. اپل به طور شگفت آوری گوشی آیفون x را در کنار آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس قرار داد و نشان داد که می تواند گوشی فوق العاده اش را بدون دکمه هوم طراحی کند و آن را آیفون x یا آیفون ۱۰  بنامد.

اما از آن جا که بسیاری از افراد با روال کار کردن با سیستم نرم افزاری و جایگزین های دکمه home آشنایی ندارند ما بر آن شدیم تا راه کار های لازم در جهت فعال کردن سیری در آیفون x و ریستارت کردن گوشی آیفون x بدون دکمه home را به شما یاد دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه  siri را بدون دکمه home در آیفون xفعال کنیم؟

در گوشی جدید آی فون x عملیات فعال سازی و غیرفعال سازی سیری از دکمه Home به دکمه side انتقال پیدا کرده است. بدین صورت می توانید یا با دکمه های ساید و یا با گفتن عبارت Hey Siri آن را فعال کنید.

برای فعال سازی با دکمه، باید دکمه بزرگ کنار گوشی را به مدت محدود یعنی ۲ یا ۳ ثانیه بگیرید تا سیری فعال شود. اما برای غیرفعال سازی سیری باید یکی از دو روزش زیر را تست کنید:

اولین روش این است که دکمه کناری را یک بار سریع فشار دهید تا سیری غیرفعال شده و به صفحه خانگی گوشی منتقل شوید.

دومین روش هم این است که از پایین نمایشگر به بالا سوایپ کنید تا سیری غیرفعال بشود و بتوانید صفحه خانگی را مشاهده کنید.

در این حالت، گوشی آیفون ۱۰  یا x با دکمه های سمت چپی می تواند جایگزین خوبی برای فعال سازی و غیر فعال سازی سیری داشته باشد اما اگر عادت شما پوشیدن لباس تنگ است و گوشی را در جیب خود نگه می دارید دقت کنید که فشاری نا خواسته بر دکمه ها وارد نشود و سیری را فعال نکند.

روش restart آیفون x بدون دکمه home

ریستارت کردن بخش مهمی از فعالیت ها برای گوشی های هوشمند امروزی و حتی رایانه هاست اما برای اینکه بخواهید در آیفون x این کار را کنید باید کمی مسیر طولانی دنبال کنید که من در این بخش به شما روال ان را یاد می دهم.

برای ریستارت کردن آیفون x لازم است که به settings مراجعه کنید و از آنجا general را دنبال کنید. در بخش عمومی یا general گزینه ای به نام AssistiveTouch وجود دارد که امکان ریستارت گوشی و البته چندین کار دیگر را برای تان فراهم می کند.

در اسکرین شات بالا، AssistiveTouch را در بالای صفحه مشاهده می کنید که یک اسلاید در مقابلش قرار گرفته شده است. برای فعال سازی آن، اسلاید را بکشید و بدون اینکه صحنه را ترک کنید، روی ان یک ضربه بزنید تا بتوانید پنجره مخصوص AssistiveTouch و آفر هایش را مشاهده کنید.